Kiralık Manlift İstanbul

Kiralık Manlift İstanbul

Kiralık Manlift İstanbul ve Çevre Bölgelerinde ki Hizmetlerimiz

Personel yükseltici de olarak ifade edilen manlift, çok farklı amaçlar için kullanılan bir mekanizmadır. Makaslı platformu sayesinde belirli yüksekliklere kadar çıkılmasını sağlamaktadır. Başta inşaat alanlarında olmak üzere birçok sektörde kullanımı oldukça yaygındır. Orta ve küçük ölçekli kobilerin ihtiyaç duydukları zaman manlift elde etmesi oldukça güçtür. Gerek maliyetleri açısından gerek de bakım masrafları açısından kiralama formülü çok daha kazançlı olmaktadır. Kiralık manlift İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde bulunabilir. Ancak sahip olunan kalite ve özelliklerin farklı olması da kuvvetle muhtemeldir. Bu nedenle öncelikle Manliftin ne amaçla kullanılacağı önem arz etmektedir. Çünkü alımda temel rol oynayan etkenlerden bir tanesi ve belki de en önemlisi kullanım alanı olmaktadır.

Çok daha uzun süreli işlemlerde ve arazi şartlarında kullanılması durumlarında dizel motorlu manlift çok daha iyi bir tercih olmaktadır. Özellikle sürekli bir kullanımda daha büyük avantaj sağlamaktadır. Bununla birlikte mazot açısından da daha tasarruflu olmaktadır. Bunun dışında sahip olunan yükseklik imkânı da önemli bir başka durumdur. Manlift araçların ortalama yükseklikleri 12 metre civarındadır. Ancak 8 metre yükselebilen manliftler olduğu gibi 22 metreye kadar çıkabilen manliftlerde bulunmaktadır. Ayrıca yapılacak işleme göre manlift platformu da ayarlanmaktadır. Platform boyutu ve genişliği taşınması istenen kişi ve eşyaya göre değişmektedir. 1 metre genişliğinde olan platformların daha uzun olanları da yer almaktadır. Farklı alanlarda işlemler yapılması durumunda uzama ve kısalma özelliklerine sahip platformlu manliftler tercih edilmelidir. Kiralık manlift İstanbul gibi şehirlerde sanayi amaçlı kullanılsa da medya, reklamcılık ya da belediye hizmetlerinde de görülmektedir.

Kiralık Manlift İstanbul – Gebze, Bursa, Tekirdağ, Eskişehir, Ankara

Birçok manlift kullanımında bakım ve güvenlik arka plana atılmaktadır. Ancak kiralık manlift İstanbul ve benzeri büyük şehirlerden alınacaksa güvenlik önlemlerinin kontrolden geçilmesi şarttır. Çok fazla kullanılmasından dolayı birtakım aksaklıkların ortaya çıkabilmesi çok daha yüksek bir ihtimaldir. Bu nedenle başta güvenlik kilitleri olmak üzere kontrolden geçirilmeden kiralanması sakıncalıdır. Bununla birlikte düzenli bir şekilde bakımlara girdiğinden de emin olunan manliftlerin alınması çok daha iyi olmaktadır. Yapılacak muayenelerde bir sorun çıkması durumunda makul fiyatta olmasına rağmen alınmaması tavsiye edilmektedir.

Manlift ürünlerimizi görmek için ürünler sayfasını ziyaret edebilir, daha fazla bilgi için bizim ile iletişim kurabilirsiniz.

Kiralık Manlift Antalya

Kiralık Manlift Antalya ve Çevre Bölgelerinde Hizmet – Fatih Vinç

Son derece sıkı güvenlik önlemleri alınarak kullanımı sağlanan personel yükseltici araçların birçok faydası görülmektedir. Bu nedenle kullanımı da her geçen gün farklı sektörde olmasına karşın artmasıyla bilinmektedir. Bu açıdan alınması gereken manlift araçlarının sahip oldukları özellikler dışında kullanım süreleri de bir hayli önemlidir. Büyük firmalar tarafından satın alınarak bakımları düzenli bir şekilde yaptırılarak kullanılan manliftlerin küçük şirketlerde aynı yeterlilikte olması söz konusu değildir. Bu nedenle kiralık manlift alımı çok daha makul olarak görülmektedir. Kiralık manlift Antalya başta olmak üzere diğer çevre bölgelerinde içi ve dışında bulunan sanayi tesislerinde kullanılabilmektedir. Farklı özelliklere sahip olmasından dolayı sadece sanayi özelinde değil, farklı iş kollarında da avantaj sağlamaktadır.

Manlift tedarik etmek istenmesi durumunda kaliteli firmalara başvurulması çok daha iyi bir seçim olmaktadır. Daha makul fiyatlar sunan yerlerden alınacak manlift araçlarının temel aksamları çoğu zaman arızalı olmaktadır. Ayrıca çok daha sert kullanılmasından dolayı da tam olarak performans göstermesi de kısıtlı kalmaktadır. Kiralık manlift Antalya ve çevresinden alım işlemlerinde bakım raporlarına da detaylı bir şekilde bakılmalıdır. Periyodik olarak bakımlarının yapılması son derece gereklidir. Ayrıca ürünün yaşadığı sıkıntılarında bu raporlarda olması gerekmektedir. Makaslı platformun taşıyabileceği ağırlıklar da seçim konusunda önemlidir. Ayrıca kaç metreye kadar uzayabildiği de en önemli özelliğidir. Kapalı alanlarda kullanılması halinde 10 metrelik bir uzunluğa sahip olan personel yükselticiler yeterli olabilmektedir. Ancak 20 metreye kadar olan modelleri de vardır. Ayrıca dizel ya da akülü motora sahip model seçeneği de sunulmaktadır.

Kiralık Manlift Antalya – Eskişehir – Bursa – İzmir – Kocaeli ve Tekirdağ

Elektrikli olmasından dolayı çok daha sessiz bir işleyişe sahip olarak çalışan akülü manlift araçlarının kapalı alanlarda çok daha fazla tercih edildiği görülmektedir. Yapı marketler başta olmak üzere mağazalar, fabrikalar ve hangarlarda kullanılabilmektedir. Sadece ürün taşıma işlemleri içinde olmamaktadır. Bunun dışında uzun süreli işlemler için iyi bir performansa sahip olan dizelli motorlar ise mazot ile çalışmaktadır. Açık alanlarda kullanımı da mümkün olmaktadır. Kiralım manlift Antalya gibi büyük şehirlerin sanayi alanları dışında farklı amaçlar doğrultusunda da fayda getirmektedir. Temizlik şirketlerinin kiralama yoluyla elde ettiği araçlar ile ulaşılamaz yerlerin temizlenmesi bir örnek olarak verilebilir.

Manlift ürünlerimizi görmek için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, daha fazla bilgi için iletişim kurabilirsiniz.

kiralık manlift ankara

Kiralık Manlift Ankara

Kiralık Manlift Ankara ve Diğer Bölgelerde Hizmetler

Küçük ya da orta ölçekli firmaların çok daha az maliyetli olmasından dolayı manlift gibi araçları kiraladıkları görülmektedir. Bu gibi durumlarda dikkatli bir seçim yapılması da daha çok önem arz etmedir. Çünkü manlift gibi araçların kullanıma uygun olabilmesi için belli özellikleri bakımından uyumluluk göstermesi şarttır. Çünkü farklı modellere sahip araçların tercih edilmesinde sahip olduğu bu özellikler aranmaktadır. Kiralık manlift Ankara başta olmak üzere büyük şehirlerde çok daha kolay bir şekilde bulunmaktadır. Bunun en önemli nedeni gelişmiş sanayi hizmetleridir. Genel anlamda bu açıdan kullanılmakla birlikte çok daha basit ve farklı olarak görülebilen işlemler içinde manlift kullanılmaktadır.

Manlift tercih edilirken kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Güvenlik önlemlerinin tam donanımlı olarak performans gösterdiğinden emin olunması önemli bir ayrıntıdır. Başta güvenlik kilitleri olmak üzere ikaz sesleri ve kemerleri işlevlere göre devreye girmelidir. Manlift sepetinin yukarı veya aşağı hareketinde olduğu gibi aracın sürülmesi durumunda da ikaz sesinin çalışması gereklidir. Ayrıca manlift kullanımında herhangi bir sallantı ya da titreşimde güvenlik kilitlerinin kapanması lazımdır. Bu gibi durumlarında bakımda kontrol edilmesi kiralık manlift Ankara ve diğer çevre bölgelerinde alımından önce yapılmalıdır. Güvenlik dışında diğer donanımların da çalışması kontrol edilebilir. Personel yükseltici olarak da ifade edilen aracın uzayabilme durumu ayarlanmaktadır. 8 metre yükselebilen manliftler olduğu gibi 20 metreye kadar çıkabilen modelleri de bulunmaktadır. Açık alanlarda çalışılması durumunda daha çok uzayan araçların tercih edilmesi önerilmektedir.

Kiralık Manlift Ankara – Eskişehir – Bursa – İzmir – Kocaeli ve Tekirdağ

Kapalı alanlarda ise daha az özellikli manliftlerin yeterli olması beklenmektedir. Kiralık Manlift Ankara bölgesinde çok daha fazla tercih edilmektedir. Coğrafi konumunda etkili olmasının dışında belediye kurumlarının fazla olmasının önemli bir etkisi olmaktadır. manlift alımı dışında kullanımı da üzerinde uzun süre durulması gereken bir husustur.  Bu nedenle her ne kadar örneğine çok fazla rastlanırsa da belgesi ve bilgisi olmayan kişiler tarafından kullanılması oldukça büyük zararların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle operatör alımı da son derece hassas bir konudur. Personel yükselticiyi kullanabilecek yetkinlikte operatörler ile çalışılmaması yönetmeliğe de aykırı olmasından dolayı cezai sorumluluk getirmektedir.

Kiralama konusunda fiyat, bilgi ve detaylı bilgiler için iletişim kurabilir, ürünlerimi görmek için ürünler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

3. Havalimanı Manlift Kiralama

3. Havalimanı Manlift Kiralama Hizmetleri

Birçok alanda kullanımı mümkün olan makaslı platform manlift araçları farklı özelliklere sahiptir. Bundan dolayı önemli işlerde dahi kiralama formülüyle verim alındığı görülmektedir. Personel yükseltici olarak kullanılan araçların açık alanlarda olduğu gibi kapalı alanlarda da kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle belli bir yüksekliğe sahip alanlar içi ideal olmakla birlikte kullanımında belli hususlara dikkat edilmesi de gerekebilir. Dizel motorlu manliftlerin çok daha fazla tercih edilmesinin birçok nedeni de vardır. Önemli projelerin yapım aşamasında da kullanımı görülmektedir. 3.havalimanı manlift kiralama yapılan projelerden sadece bir tanesidir. Platform üzerinden de kullanımı mümkün olan araçların yerden de yönetilmesi mümkündür. Ayrıca şantiye gibi zorlu zeminlerde de kullanımı mümkündür.

Kullanılan aracın sahip olduğu özelliklerin başında yükselme uzunluğu gelmektedir. 8 metre ile 22 metre arasında yükselebilen manlift araçlarından en iyi verimi almak için belli şartlara da bakılmaktadır. Sepetin yeterliliği, platform genişliği, azami ağırlık gibi etkenlerin aracın işlevi üzerinde etkili olduğu bilinmelidir. Bunun yanı sıra, kiralık olarak kullanılacak manlift aracın bakımlarının da tam olmasına dikkat edilmelidir. Çok sık bir şekilde kullanılan araçların her yıl kontrolden geçmesi gereklidir. Kontrol yaptırılmayan araçların işlem sırasında arızalanma riski çok yüksektir. Böyle bir durumda ölümcül kazaların da olabilmesi mümkün olduğundan risk alınmaması gereklidir. Ayrıca güvenlik önlemleri bakımından yetersiz olan araçların da hiçbir işlemde kullanılmaması önerilmektedir. İnsan güvenliğini tehlikeye atacak durumların yaşanması durumunda ağır cezai yaptırımlarında yönetmelikle belirlendiği bilinmelidir. 3.havalimanı manlift kiralama işlemlerinde titiz bir çalışma sonucunda kaliteli araç seçimi yapılmalıdır. Başta uyarı sesleri olmak üzere güvenlik kemerleri, kilitleri ve fonksiyonlarının da çalışır vaziyette olup olmadığına bakılmalıdır. Manlift aracın sepetinin inip kalkması durumunda mutlaka uyarı sesi olmalıdır.

3. Havalimanı Manlift Kiralama İletişim Ulaşım ve Diğer Detaylar

Personel yükseltici aracın bir yere çarpması ya da sarsıntı yaşaması halinde güvenlik kilitlerinin devreye girmesi de bir başka önlem çeşididir. Böylelikle aracın kilitlenmesiyle operatör koruma altına alınmaktadır. 3.havalimanı manlift kiralama işlemlerinde oldukça önem arz eden güvenlik yapısının dışında platform sisteminin de hatasız çalışması işlemlerin hızlı bir şekilde bitirilmesinde önemli pay sahibidir.

Manlift ürünlerimizi görmek için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir kiralama konusunda daha fazla detay için iletişim kurabilirsiniz.

Size yakın şubemiz için şubelerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

kiralık manlift

Kiralık Manlift

Kiralık Manlift Hakkında Detaylı Bilgiler

Hemen hemen her sanayi şehrinde çokça kullanılan iş makinelerinden bir tanesi olan manlift, farklı amaçlar içinde tercih edilmektedir. Personel yükseltici olarak da tanımlanan aracın kullanımı sadece işlem gerektiren bölgelerde olmamaktadır. Basit boyama işlemlerinde veya onarım işlemlerinde de manlift araçlar kullanılmaktadır. Belediyelerin birçok kurumunda da kullanımı görülebilir. Özel sektörde faaliyet gösteren küçük işletmelerin birçoğu da manlift araç ihtiyacına sahiptir. Ancak almak yerine kiralama formülü çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Kiralık manlift alımları hem maliyet açısından hem de kullanım açısından daha avantajlı olmakla birlikte dikkatli olunması da yine de önemlidir. Çünkü kaliteli ve sağlam manlift alımı her geçen gün zorlaşmaktadır.

Herhangi bir amaç için kiralanan manliftlerin istenen özelliklere sahip olması çok önemlidir. 8 metre yükselebilen manliftlerin 10 metrelik bir bölge için kullanımı söz konusu olmamaktadır. Bunun için kullanım yapılacak alana uygun olmasına dikkat edilmelidir. Kiralık manlift alımında periyodik olarak bakımlara girmiş olduğuna da bakılmalıdır. Bunun yanı sıra birçok manlift aracında olan özelliklerinde tam olarak çalıştığından emin olunması da son derece faydalıdır. Başta güvenlik sistemleri olmak üzere makaslı platforma yapısı, genişliği, boyutları, uzunluğu ve hareket kabiliyeti gibi unsurların tam anlamıyla yeterli olmalıdır.

Manlift kiralanması sonrasında da birtakım gereklilikler sağlanmalıdır. Ehliyeti ve sertifikası olmayan kişilerin kullanması kesinlikle bir tehdittir. Bundan dolayı işveren tarafından böyle bir durumun oluşturulması yasalara da aykırıdır. Önemli oranlarda cezai yaptırımların olduğu da bilinmelidir. Bunun dışında manlift kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Kiralık manlift platform yüksekte olduğu zamanlarda kesinlikle yürütülmemelidir. İşlem öncesinde bölümü iyice yanaştırılarak istenen hizmet alındıktan sonra platformun aşağıya inmesi beklenmelidir. Manliftin sepeti hareket ederken ikaz sesinin çalışması da bu açıdan önemlidir. Ayrıca operatörün manlift kullanımında son derece hassas olması gereklidir. Hem zemine bakılarak sürülmeli hem de çevre kontrolü üst düzeyde sağlanmalıdır. Aracın çalışması halinde herhangi bir güç uygulanma işlemi yapılmamalıdır. Bu gibi durumlarda manlift aracının devrilme riski bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bu durumların bilinmesiyle çok daha güvenli şekilde işlemlerde bulunulması mümkün olmaktadır.

Kiralık Manlift İletişim ve Ulaşım

Manlift ürünlerini görmek için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir daha fazla bilgi ve kiralama hakkında sorularınız için bizim ile iletişim kurabilirsiniz. Manlift Kiralama ile ilgili size en yakın şubelerimiz den birini seçerek yada merkez şubemizi arayarak hizmet başlatabilirsiniz.

Seyyar Platform

SEYYAR PLATFORM ÖZELLİKLERİ VE KULLANIM ALANLARI

Yapılacak farklı işlemler için oldukça önemli olan platform kurulumu farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Yönetmelikle belirtilen belli şartlara sağlaması istenen platformların sağlam olması hayati önem taşımaktadır. Yapılacak işlerde çalışan kişiler için sıfır riskli olması platformların sahip olması gereken birincil önceliktir. Platformların sahip olduğu özelliklerin dışında kurulumu da oldukça önemlidir. Çünkü kurulumundan kaynaklanan hatalardan dolayı da çok yüksek maliyetli zararların oluşabildiği görülmektedir. Bunun yanı sıra maddi ve manevi değere sahip kayıpların yaşanmasında da direk etkili olmaktadır. Uzun süreli işlemlerde olmasa da çok daha pratik olmasından dolayı seyyar platform çeşitleri de kullanım konusunda önemli olmaktadır. Her geçen gün çok daha fazla kullanım şansı bulan seyyar platformların sahip olduğu düzen ve işleyişin pratik olması bunda önemli bir etkiye sahiptir. Binalarda yapılacak basit işlemler için kurulumunda herhangi bir tehlike de bulunmamaktadır.

Farklı sektörlere ait işlerde kullanımı mümkün olan seyyar platform sayesinde çok kısa bir süre içinde istenilen alanda düzenek kurulması mümkün olmaktadır. Maliyet açısından çok daha uygun olmasının yanı sıra taşınabilir kolaylığı da vardır. Bununla birlikte az yer kaplaması da tercih edilebilir bir hale gelmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Binalarda yapılacak işlemlerde de kullanımı mümkün olmasının yanı sıra yükseltme seçeneklerine de sahiptir. Engelle sandalyesinin üstüne yerleştirilmesiyle 100 cm yüksekliğe kadar çıkarılması da kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır.

Seyyar Platform Ürünleri ve Kiralama Satın Alma İşlemleri

Platform seçenekleri bakımından tercih edilebilir olmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi olan nakliye kolaylığı da seyyar platform modellerinin hepsinde geçerlidir. Bununla birlikte oldukça sağlam bir şekilde kurulması halinde güvenlik zafiyeti göstermesi de söz konusu değildir. Her ne kadar güvensiz gibi algılansa da birçok farklı platforma kıyasla çok daha kaliteli bir malzemeden üretilmektedir. Bunun dışında diğer platformlardan ayrılan bir diğer özellikte kullanım alanıdır. Birçok platformun kurulması zahmetli olduğu gibi bina üzerinde ulaşılamayan yerler olabilmektedir. Seyyar platformun binanın çeşitli yerlerinde kurulabilmesi mümkündür. Çok kısa bir süre içinde zahmetsiz bir şekilde kurulan platform ile bina üzerinde işlem yapılabilmesi için çok kişiye de ihtiyaç duyulmamaktadır.

Seyyar Platform ürünleri görmek için ürünler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kiralama, satın alma, teknik servis ve yedek parça hizmetleri için bizim ile iletişim kurabilirsiniz.

manlift

Manlift

Manlift için aradığınız adres burada

Alışveriş yapmak için ihtiyacınız olan tek şeyin para olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ancak işin doğru tarafına bakarsak, amaca yönelik ve bilinçli alışveriş yapmak her şeyden daha önemlidir. Günümüzde insanlar artık kullanmadığı eşyaları, kıyafetleri, teknolojik aletleri, araçları satarak para kazanıyor.  Kullanmadığımız ürünleri atıp, sürekli yenisini satın alarak tükettikçe tüketiyoruz. Veya kullanmasak da kıyamıyoruz, bir köşede unutuyoruz. Tüm bunların önüne geçmek, kullanmadıklarımızı ihtiyaç duyanlara ulaştırabilmek için birçok alternatif vardır. Örneğin, manlift arayan insanlar bu şekilde internet üzerinden girerek uygun fiyata binlerce çeşit bulabilir.

Manlift, makaslı, eklemli, dikey, teleskopik platformlar sayesinde personeli aracın özelliğine göre 8m ile 22m yüksekliklere kadar çıkartabilen ve rahatlıkla işini yapmasına yardımcı olan bir araç tipidir. Akülü ve dizel olmak üzere iki farklı tip çalışma motoruna sahiptir. Her türlü iş için uygun olup, düz zeminlerde çalışmaya müsaittir. Titreşimlere ve anormal davranışlar karşısında güvenlik kitleme sistemleri mevcuttur. Türkiye’nin tüm bölgelerine ikinci el satışını, kiralaması ve bakım onarım hizmetleri veren firmalar bulmak mümkündür. Oldukça geniş marka ve ürün temini yapılmaktadır. Ayrıca tüm bu ürünlerin tedariki sağlanırken projelere ve özel istek, talep edilen boyutlarda da ürün sağlanmaktadır. Satış sonrası yedek parça, teknik destek, bakım ve onarım hizmetleri verilir. Platformlardan daha iyi verim almak ve uzun süre kullanım sağlamak için bakım ve onarım önemli bir adımdır, aynı zamanda ortaya çıkabilecek teknik sorunları minimuma indirir. Hem farklı çalışma alanları, hem de bu alanlar içerisinde alınması gereken güvenlik önlemleri ve yapılması gereken planlamalar konusunda pek çok konuda yardımcı olunur.  Temel değerler olarak firmaların öngörüsü, insana saygı, topluma saygı, memnuniyet, performans, dürüstlük ve kalitedir. İnsanlar ekstra masrafa girmeden kaliteli ve güvenilir sitelerden alışverişini yapar. İkinci el ürün alanlar ve kullananlar kaliteye önem verdiklerinden bu yolu tercih etmektedir.

Manlift Ürünleri

Bugün insanlar birçok şeyi ikinci el olarak alabilmekte ve kazançlarını daha uygun yönde harcayabilmektedir. Görüldüğü gibi, manlift alanlar hızla artmakta, bu da ürünlerin kalitesine yansımaktadır. Doğru alışveriş ve etkili harcama yapmak hiç de zor değil. Küreselleşen dünyada edindiği tecrübe, deneyim ve birikim sonucunda hizmet kalitesini yükselterek en ekonomik, hızlı ve hizmet sonrası destek anlayışını, en ağır şartlarda dahi çalışmalarda karşılıklı hoşgörü ve güven sağlamayı, müşteri memnuniyetini vizyon ve misyon edinmiştir. Geniş ürün seçenekleri sizleri bekliyor.

Manlift ürünleri görmek için ürünler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Manlift ürünleri ile ilgili kiralama, satın alma, teknik servis ve yedek parça konularında daha fazla bilgi için bizim ile iletişim kurabilirsiniz.

örümcek vinç

Örümcek Vinç

Örümcek Vinç nedir, Nerelerde ne iş yapar; Ağır malzemeleri kaldırmakta kullanılan vinçler, kullanım alanlarına ve amaçlarına göre sınıflandırılabilirler. Basit kollu ve sabit vinçler en yaygın olarak kullanılanlar olmalarına karşın, son yıllarda daha gelişmiş ve kullanım alanları daha geniş vinçler de artmaya başlamıştır. Vinçlerin çalışma şekilleri oldukça basittir. Bunu genel anlamda ifade etmek gerekirse vinci oluşturan esas öğeler bunda ismi de verilen eğik, uzun bir kol, bu kolu taşıyan ve seren olarak da anılan kule veya direktir. Normal şartlarda bir nesneyi yukarı çıkarmak için kullanılan vinçlerin kollarına makara takılır. Vincin alt kısmına da bir makara takılır ve araya bir halat bağlanır. Vincin kolları eşit kuvvetlere sahip oldukları için nesneyi yukarı çeken kolun bulunduğu noktadaki kuvvet yarıya düşmüştür. Bu şekilde de yük yukarıya kolayca kaldırılır. Ayrıca vinçler, nesneleri bir yerden başka bir yere taşıma becerisine de sahip olmaları ile çok kullanışlıdırlar. Ancak gövde ağırlıkları fazla olduğu için ve hantal bir görünüme sahip olduklarından dolayı her sahada kullanılabilmeleri mümkün olmamaktadır. Özellikle de inşaat alanlarında binanın iç kısımlarına sokulmaları mümkün değildir. İşte bu noktada en çok kullanılan vinç türü örümcek vinç olarak ta adlandırılan mini vinçlerdir. Bunlar sağlam yapılarının aksine hafif bir ağırlığa sahiptirler. Dolayısıyla bulundukları mekanın zeminine zarar verecek derecede yükleri olmaz. Bu nedenle de inşaat sektöründe sıkça karşılaşılan bir araçtır.

Vinçler alanında tecrübeli operatörler tarafından kullanılmalıdır. Aracı henüz iyi tanımayan ve yapılan manevraların ne kadar isabetli olabileceği konusunda net bir fikri olmayan kişiler hem araca zarar verebilirler hem de iş sahasında istenmeyen bir takım durumlar oluşmasına yol açabilirler. Vinçlerin kullanımı profesyonellik istese de örümcek vinç kullanımı kısmen daha kolaydır. Çünkü bu araçların hareket kabiliyetleri çok gelişmiştir. Üstelik zemine iyi tutunurlar ve bu sayede kayma yaşanması olasılığı en aza iner. Zemine paletler yardımı ile tutunmalarının gerçek amacı da budur. Örümcek vinçlerin bu ismi almalarının başlıca sebebi gövdeye monteli ayaklarının var oluşudur. Bu da aracın tıpkı bir örümceği andırmasını sağlamaktadır. İşte bu yüzden günümüzde herkes mini vinç yerine örümcek ismini kullanmayı tercih etmektedirler.

Örümcek Vinç Yakıt Tüketimi ve Modelleri Hakkında

Vinçler normalde yakıt ile çalışmasına karşın, mini vinçlerin bir çoğu akülü olarak ta üretilmekte ve iş görebilmektedirler. Bu araçlar özellikle farklı ve gitmesi zor sahalarda çalıştıklarında yakıt takviyesi zor olacağı için akülü örümcek vinç çeşitleri büyük kolaylık sağlamaktadır. Piyasada farklı modellerinin kolayca satın alınabileceği vinçler aynı zamanda uygun fiyatlarla kiralanabilmektedirler. Ancak aracın kusursuz çalışabilmesi için bakımlarının periyodik olarak yapılması gerekmektedir.

Örümcek Vinç ürünlerini görmek için spider vinç sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kiralama, Satın Alma, Yedek Parça ve Teknik Servis ile ilgili daha fazla bilgi için bizim ile iletişim kurabilirsiniz.

kiralık vinç

Kiralık Vinç

   Günümüzde inşaat sektörü büyük bir gelişme kaydetmiştir. Bunun önemli bir sebebi ise gelişen teknoloji ve yeni çıkan inşaat makineleridir. Kiralık vinç bunlara verilebilecek en güzel örnekler. Hepimizin de bildiği gibi vinç bir yükün bir yerden başka bir taşınması, aktarılmasında kullanılmaktadır. Bu işlemi yaparken ilk başta yükü vinçe yerleştirip sonra kaldırma işlemini uygularken son olarak bırakılması gereken yere yükü uygun bir şekilde yerleştirir. Diğer bir yönden vinçler bu sektörde çalışanlar için kurtarıcı bir yöntem olur. Çünkü çalışana düşen işin ağırlık yükü en azlara indirgenip iş kazalarının azalmasına olanak sağlar.

Vinçin bulunması eski zamanlara dayanmaktadır. O zamanlarda böyle bir teknoloji olmadığı için yine insan gücüne ihtiyaç duyulmuştur. Zamanla gelişen teknoloji ve başka bakış açılarıyla geliştirilmiş ve şimdiki halini almıştır. Günümüzde tek çeşitle kalmayıp özelliklerine göre değişen çeşitleri bulunmaktadır. İnşaat sektöründe oldukça önemli bir yeri olan bu makineleri kiralık vinç firmalarından kolaylıkla sağlayabiliriz. Firmalar vinçi kiralamadan önce bütün bakımlarını ve kontrollerini yaptırmalıdır. Aksi takdirde oluşabilecek bir kazada insan kaybı bile yaşanır. Bu yüzden her meslek grubunda olduğu gibi bu tür işlerde de güvenlik en başta yer almaktadır. Vinç operatörü yaptığı iş konusunda profesyonel olup en ince ayrıntısını dahi gözden kaçırmamalıdır. Sadece inşaat sektörüyle sınırlı kalmayan bu tür ihtiyaçlar, limanlarda da sıkça kullanılmaktadır. Gemiye yüklenmesi gereken malzemelerin insan gücüyle kaldırılıp yerlerine koyulması hem zaman hem de verim olarak çok iyi olmayacağı için vinçler bunları kolaylıkla yerine getirebilmektedir. Tonlarca ağırlıktaki bir malzemenin kaldırılıp yerine koyulması vinç ile çok fazla zaman almayıp daha fazla verim alınmasını sağlamaktadır. Kiralık vinç bu tür ihtiyaçlarınızı karşılamak için size güzel bir olanak sunmaktadır.

Kiralık Vinç Kiralama, Satış, Yedek Parça ve Teknik Servis

Hayatımızda çalışılan her sektörde farklı makinelere ihtiyaç duyulmaktadır. İnşaat, liman, bir yükün taşınması ve daha başka alanlarda vinç hayat kurtarıcıdır. Daha da basit bir yoldan elde edilmesi ise kiralık vinç firmaları ile anlaşıp işimizi verimli bir şekilde tamamlamaktır. Fakat her zaman önce güvenlik olduğunu unutmayıp ona göre yaptığımız işte güvenliği hat safhada tutmalıyız.

Kiralık Vinçlerimizi görmek için ürünler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kiralama, Yedek Parça, Teknik Servis ve Satın alma ilgili daha fazla bilgi ve detay için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

sepetli vinç

Sepetli Vinç

Size sepetli vinç anlatmadan önce vinç nedir onu anlatmak isteriz. Vinç insanların ulaşamadığı kısımlara, yüksekliklere rahat, güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için yapılan bir araçtır. Endüstriyel ve inşaat alanında sürekli şekilde yaşanan büyüme, vinç kullanımında büyük bir Pazar oluşmasını sağlamıştır. Hemen hemen her sektörün yükleme, taşıma, boşaltma, kaldırma, montaj, bakım ve benzeri işlerde en önemli ekipmanlardan bir tanesi vinçtir. Sürekli olarak vinç kullanma ihtiyacı olan firmalar, ihtiyaç duydukları vinçler ya satın alır ya da vinç kiralama yolunu tercih etmektedir. Günümüzde kiralık vinç olarak ihtiyaçlarımızı karşılamada önemli ölçüde yardımcı olunmaktadır. Bu kiralık vinçleri pek çok iş imkânların da kullanabilmektesiniz.

Vinç çeşitleri hem arazi koşullarında hem de şehir içinde uygun olacak biçimde tasarlanmış modeller bulunmaktadır. Oldukça pratik bir çalışma imkânına sahip olan vinçler inşaat sektörünün vazgeçilmezlerinden bir tanesidir. Kiralık vinçler için sepetli olanlarda bulunmaktadır. Ve günlük olarak kiralanmaktadır. Son derece itinalı, güvenli ve kaliteli çalışan vinçler sayesinde iş yerlerinde olacak olan kötü kazaların da önüne geçilmektedir. Kiralanan vinçlerden en yüksek verimin alınabilmesi ve tüm işlemlerin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için düzenli olarak mutlaka bakım yaptırılması gerekmektedir. Vinçler kullanılacakları alanlara göre çeşitlilik içermektedir. Bunlar sabit vinç, kule vinç, sepetli vinç, lastik tekerlekli vinçler, paletli vinç, mobil vinç, teleskopik vinçler ve portal köprülü vinçlerdir.

Sepetli Vinç Hakkında

Bu vinçlerden sizlere birkaç tanesini anlatacağım. Sabit vinç, belli bir alana sabit olarak kurulmuş olan vinçlere sabit vinç denir. Kule vinç, sabit ya da hareketli taşıyıcı üzerinde ağır yüklerin yatay ve düşeyde taşınmasını sağlar. Sepetli vinç, insanların doğal yollardan ulaşamayacakları yere, personel ulaştırmak için kullanılan vinçtir. Sepetli platform personel yükseltici olarak kullanılan bu vinçler, işletmelerin, bireyleri ya da özel ihtiyacı olan kişilerin yüksekte olan işlerini kolaylaştırmak için kullanılır. Mobil vinç, hareketli hale geçebilen vinç çeşididir. Paletli vinç, tekerlekli vincin aksine palet yardımı ile yumuşak arazilerde rahatlıkla kullanılabilen makinedir. Teleskopik vinçler ise düşey ya da yatay hareketler ile ağırlıkların yerini değiştiren makinelerdir.

Sepetli Vinç ürünleri görmek için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, Kiralama, Satış, Teknik Destek ve Yedek Parça konularında daha fazla bilgi için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.