AYDIN; “En az 15 bin platformluk potansiyele sahibiz”

Fatih Vinç Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aydın:

“En az 15 bin platformluk potansiyele sahibiz”

Personel yükseltici platform pazarının geniş makine parkına sahip firmaları arasında yer alan Fatih Vinç’in Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aydın, yapılan makine yatırımlarına rağmen sektörde halen makine eksiği olduğuna dikkat çekerken, sürdürülebilir karlılığın devamı için birtakım sorunların aşılması gerekliliğini de vurguluyor.

Son 3 yıldır ülkemizde kullanım alanı oldukça artan personel yükseltici platformları, gelişmekte olan her pazarda olduğu gibi beraberinde gelen sorunlar ve çözüm arayışları ile birlikte büyüyor. Bu sektörün önde gelen firmalarından Fatih Vinç; geniş makine parkı, çalışma prensipleri ve sunduğu hizmet çeşitliliği ile pazardaki yeni oyunculara örnek teşkil etmekte. Firma Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aydın ise büyüyen platform sektörünün en önemli sorunları arasında döviz üzerinden makine alımı yaparken TL ile çalışmanın getirdiği zorluklar olduğunu belirtiyor. Kendisiyle sektörün karşılaştığı problemleri masaya yatırırken Fatih Vinç’in yeni yatırımlarını da konuştuk:

Sizce pazarın gelişimi nasıl seyrediyor?

Personel yükseltme platformları hızlı büyüyen bir sektör haline geldi ve halen pazarda makine eksiğinin olduğunu görüyoruz. Mevzuatlar daha sıkı devreye alındı, iş güvenliğinin önemi ortaya çıktı ve daha çok tedbirler alındı. Günümüzde Türkiye’de platform doluluk oranı %40 civarında. Ülke genelindeki organize sanayi bölgeleri, 5 bin civarı fabrika ve çeşitli projeleri göz önüne alırsak en az 15 bin platform çalışabilecek potansiyel olduğunu görüyoruz. Kaldı ki 5 bin fabrika içerisinde 500 kadarı bu platformları kullanıyordur. Avrupa pazarından bir örnekle kıyaslamak gerekirse 15 milyon nüfuslu Hollanda’da 50 bin platform varken 85 milyon nüfuslu ülkemizde 7-10 bin arası mevcut. Buradan da nasıl bir potansiyele sahip olduğumuzu tekrar anlayabiliriz.

Hızla büyüyen personel yükseltici platform pazarında handikaplar neler?

Döviz dalgalanmalarının ve ani yükselmelerin yaşandığı bir ekonomik coğrafyada, Türk lirası ile çalışılmasını bir handikap olarak görüyorum. Bakıldığında 30 ayda kendini amorti eden sistem, 60 ayda amorti etmeye başlıyor. Örneğin makaslı platformların yıllık %80 dolulukla çalıştığını düşünelim. Bu ürünlerin akü ve lastik bakımlarına yıllık 1.500 TL ödenirken, dolar ve euro artışı sebebiyle 3.500 TL ödenir hale geldi. Ya da aynı makine ve aynı çalışma ile geçen ay leasing borcuna 250 bin öderken bu ay 270 bin ödeniyor. Neticede fiyatlandırmada döviz ile çalışmaya geçtiğimiz an pazar daha da gelişecektir.

Ayrıca güvenlik konusunda da revize edilmesi gereken ölçüler var. Bizde yer alan 3 metreden sonraki platform mecburiyeti kuralını sıfıra indirmek istiyoruz. Çünkü 2 metreden bile düşüp ölenler, yaralananlar olabiliyor.

Bu işin sürdürülebilir olması için neler gerekiyor? 

Platformların ömrü Avrupa’da 8-10 yıl civarındadır. Makineyi kullanan kullanıcı da kiraya veren de daha bilinçlidir. Türkiye’de ise platform ömrü ortalama 6 yıl. Kullanıcı, aldığı ekipmanın parasını 3 yılda çıkarırsa iyi bir iş çıkardığını sayıyor. Yine ekonomik olması maksadıyla dizel kullanılması gereken yerde akülü alınarak kapasitesinin dışında kullanım yapılıyor ve makinenin ekonomik ömründen de çalınmış olunuyor. Özellikle büyük firmalar, örnek teşkil etmesi bakımından daha dikkatli olmalılar.

Yine sürdürülebilirlik açısından yaptığımız çalışmalar arasında, sektörün çatı derneği olan Platformder altında maliyet analizi hesaplamaları yapıyor ve üyelerimize bilgi aktarımında bulunuyoruz. İleriki dönemlerde bu konularda çeşitli zirveler ve çalıştaylar düzenleyeceğiz. “Bir platform kendini ne kadar sürede amorti ederse bu iş daha kârlı olur?” sorusunun cevabını hesapladık. Bu hesap üzerinden de herkes kendi bireysel hesabını yapacaktır.

Kiralama firmalarının belirli bir makine alımında ekstra idari yatırım ve servis yatırımı yapması gerekli.”

Daha bilinçli makine kullanımı için neler önerirsiniz? 

Bir yatırım yapılacaksa sadece makine yatırımı yetmiyor. Kiralama firmalarının belirli bir makine alımında ekstra idari yatırım ve servis yatırımı yapması gerekli. Her 50 makinede bir servis ve idari personel eklendiği zaman daha bilinçli operasyonlar gerçekleşir. Ayrıca arızaların yüzde 70’inin kullanıcı kaynaklı olduğunu görüyoruz. Kiralama firmaları müşteriyi kaybetmeme pahasına kullanıcı kaynaklı hataları fatura etmiyorlar. Dengesiz rekabeti artıran diğer bir unsur da budur. Büyük çaplı kiralama firmaları arasında, müşteriyi kaybetme pahasına da olsa en çok biz servis faturası kesiyoruz. Fakat bilinenin aksine bu uygulama müşteriyi korur. Müşterimiz kiraladığı platformları ekibindeki kullanıcılarına zimmetlerse, daha dikkatli kullanımlar olacaktır. Örneğin biz şantiyelere 10’un üzerinde platform kiralandığı zaman bir makine formeni veya bir personel görevlendirmelerini öneriyoruz.

Sizce ikinci el pazarı ne zaman gelişecek?

Yeni bir pazar olan personel yükseltme platformlarında ikinci el geçişleri de yeni başladı. 2018 yılı itibariyle ikinci elde büyümenin artacağını düşünüyorum. Özellikle makineler 8-10 yaşına geldiklerinde ömrünü yitirmeye başlayacak ve ikinci el pazarı yavaş yavaş aşağı düşerek daha da hareketlenecektir. Biz de Fatih Vinç olarak ikinci ele çıkardığımız makinelerimizi komple revizyona sokuyor, müşterilerimize sıfır gibi veriyoruz. En az bir sene sorunsuz kullanabilecek halde sunuyoruz.

2017’nin başında 1.000 makine hedefiniz vardı. Bu hedefe ulaşmanızı sağlayacak gelişmeler oldu mu?

Biz her yıl hedeflerimizi revize ederek artırırız ve bu yıl için koyduğumuz 1.000 makine hedefimize çok az kaldı. Şu anda 950 adet makinemiz bulunuyor. Arada ikinci el olarak sattıklarımız olduğu için bu rakam sık sık değişebilir. Ayrıca biz %90 oranında bir dolulukla çalışıyoruz. Bu oran, geriye kalan kısmımın şubelerimizde yatıyor olduğu anlamına gelmiyor. Kalan yüzde 10’luk makinelerin yarısı servis-bakım operasyonlarındadır. Dolayısıyla en az 20 adet kiralamaya hazır makinemiz bulunuyor ve bu sebeple ara ara yüksek alımlar gerçekleştirerek sayımızı artırıyoruz.

Yüksek adetli Snorkel alımlarımızın ardından son olarak 75 adet Dingli personel yükseltici platformları filomuza dahil ettik. Yeni Dingliler 20 adet 8 metre akülü makaslı, 20 adet 10 metre akülü makaslı ve 35 adet 12 metre akülü makaslıdan oluşuyor.

Yeni makine yatırımınızda neden Dingli’yi seçtiniz? 

Öncelikle Fatih Vinç olarak marka çeşitliliğine sahibiz ve yıllardır Dingli ile de çalışırız. Ayrıca Liftser isimli servis şirketimizin de getirdiği bir tecrübe sebebiyle her marka platformu tanımak, bilmek durumundayız. Türkiye çapında 6 şubemizde Liftser’in personelleri var. Bu personeller, kendi makinelerimiz hariç başka kiralama firmalarının 1.000 civarındaki makinesine servis hizmeti veriyorlar. Totalde 10 ayrı markanın ürünlerini filomuzda barındırıyoruz. Dingli markasına ait 300’ün üzerinde makineye sahibiz. Bugün, 2011 yılında makine parkımıza kattığımız Dingliler sorunsuz bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Ekonomik ömürleri ve verimliliği noktasında hiçbir problem yaşamıyoruz. Dingli, Çinli olmasına rağmen Avrupa ayarında üretim yapan bir marka. Döviz kurlarında yaşanan artışlar sebebiyle Dingli alımında ayrıca bir avantaj da yaşamış olduk.

İstanbul’a yaptığınız yeni servis yatırımınızdan bahseder misiniz?

Merkezimizin de bulunduğu Orhanlı’dan Avrupa yakasına da hizmet veriyorduk. Üçüncü köprünün devreye alınması ve ikinci köprünün kamyonlara kapanmasının ardından sevkiyat yolumuz uzadı. Zaman kayıpları ve sevkiyatta problemler yaşamamak için Avrupa yakasında Başakşehir’de 4,5 dönümlük bir arazi kiraladık. Sekizinci lokasyonumuz olarak bölgeyi devreye alıp Avrupa yakasındaki müşterilerimize daha hızlı ve verimli hizmet vereceğiz. Bölgede, önümüzdeki 5 ay içerisinde 5 kişilik bir ekip istihdam edilmiş olacak.

Kaynak : fm RENT Dergisi 

Erdemli : “Her ne kadar rakip olsak da aynı geminin içindeyiz, Sektörümüz, Kalbimiz, Atardamarımız bir”

Fatih Vinç A.Ş. Genel Müdürü Bekir ERDEMLİ;

“Her ne kadar rakip olsak da aynı geminin içindeyiz, Sektörümüz, Kalbimiz, Atardamarımız bir”

Erdemli; hırsızlıklar konusunda “birlik ve beraberliğin” şart olduğunun altını çiziyor.

Fatih Vinç A.Ş. olarak Personel Yükseltici Platform Sektöründe en geniş ürün yelpanezine sahip firmalardan biriyiz.. Makina parkımız 6 merkezi noktasından Türkiye geneline hizmet vermektedir. Makinalarımızın kiralama süreci başladıktan sonra ve çalışma sürecinde kaybolma, habersiz yer değişimi ve çalınma gibi riskleri bulunmaktadır. Yüksek adetli Makine Parkını herşeyden önce bir sistem ve takip düzeni ile sürekli kontrol altında bulunduruyoruz. Bununla birlikte müşterinin cari bilgilerini eksiksiz şekilde sisteme kaydederek müşteri portföyümüzü oluşturuyoruz.

Tüm Makinelerin kiralamalarını teklif, sözleşme ve teslim tutanaklarıyla bağlantılı olarak takip ediliyor. Bu evrakların müşterinin resmî yetkileri tarafından imzalanması ve imza sürküleriyle eşleştirerek doğruluğunun kontrolleri yapılıyor.

Bu sıkı takip ve kontrol sisteminin yanında Makine taleplerinde seçici davranmak zorunda kalıyoruz. Makinelerimiz kaybolması yada çalışması durumlarında resmî kurumlarda daha caydırıcı yaptırımlar talep ediyoruz.

Kaynak : Taşıma Kaldırma Dergisi

Duyuru

“Değerli Müşterilerimiz;

Fatih Vinç İşletmeciliği Nakliyat İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Ünvanlı firmamız 13/09/2017 tarihi itibariyle Türk Ticaret Kanunu’nun 180 ile 193. maddelerine göre Nevi (Tür) değişikliği yoluyla ANONİM ŞİRKETİ olmuştur.

Bilgi ve gereği için sunarız.”

Fatih Vinç A.Ş.

Fatih Vinç İzmir Bölgesi Şube Müdürü Emrah Erol Saygı; “Satış sonrası teknik hizmet, Fatih Vinç’in tercih edilme sebebidir.”

Fatih Vinç İzmir Bölgesi Şube Müdürü Emrah Erol Saygı; “Satış sonrası teknik hizmet, Fatih Vinç’in tercih edilme sebebidir.”

Bölge Müdürü Saygı ile İzmir bölgesi ve Fatih Vinç’in projelerini, sektörü konuştuk. Saygı; Fatih Vinç İzmir Bölgesinde faaliyetlerinin çok hızlı bir ivme kaydettiği söyledi, fakat konuşmasında çok önemli bir vurgu yaptı. Neden Fatih Vinç tercih ediliyor dediğimizde, “Satış sonrası teknik hizmet” olarak belirtti. Çünkü Teknik Servisimiz Fatih Vinç’in makinalarına hizmet verirken, bir çok dış firmalarında ihtiyaçlarını kurulduğu günden itibaren 7/24 hizmet vermekte.

Teknik Servis hizmetlerimizin kurulması ve çalışma sisteminin çok doğru bir karar olduğunu biliyoruz, Yönetim Kurulu Başkanımız Kenan Aydın’ın araştırıp dünyadaki sisteme ve sektöre bakarak bu sistemi getirdi, öngörülü alınan kararlar şirketlerin geleceğini tayin eder” diye konuştu.

Kaynak : Net-Medya Ajans – Taşıma & Kaldırma Dergisi

Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aydın : 2017 yılında yatırımlarımız devam ediyor…

Fatih Vinç Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aydın ; 2017 yılında yatırımlarımız devam ediyor…

Uzmanlift / Snorkel / Teslimatı sırasında, önemli açıklamalarda bulunan Kenan Aydın, firmasının büyüme ve gelişmesini sektörün ve projelerin aldığı yol ve teslimatı yapılan 35 adet Snorkel Marka bir adet Dino Lift Makineleri hakkında bilgi verdi.

Uzmanlar Platformun kuruluşu olan, Türkiye ve Türk Cumhuriyetlerinin distribütörü Uzman Liftt’in Snorkel Markası getirdiği, Snorkel & Dino Lift teslimatı Fatih Vinç Merkez’de gerçekleşti. 35 adet Snorkel + 1 adet Dino Lift (Paletli) Dizel, Eklemli, Akülü Platformlarını makine parkına kattıklarını belirten Fatih Vinç Platform YKB Başkanı Kenan Aydın, Snorkel bir Dünya Markası. Türkiye de çok eski (Up Right) olarak vardı, Makineler sağlam ve Makine parkımızda iki adet bulunmaktaydı.

Bir markanın en önemli duruşu satış sonrası hizmet, Makinelerin garantisi bittikten sonra iş başlıyor. Makine alırken buna ve gerekli diğer şartlara önem gösteriyoruz. Makinenin arkasında, Uzman Lift firması var, bu bizim için önemli” dedi.

Kaynak : Net-Medya Taşıma & Kaldırma

Kiralık Manlift İstanbul

Kiralık Manlift İstanbul

Kiralık Manlift İstanbul ve Çevre Bölgelerinde ki Hizmetlerimiz

Personel yükseltici de olarak ifade edilen manlift, çok farklı amaçlar için kullanılan bir mekanizmadır. Makaslı platformu sayesinde belirli yüksekliklere kadar çıkılmasını sağlamaktadır. Başta inşaat alanlarında olmak üzere birçok sektörde kullanımı oldukça yaygındır. Orta ve küçük ölçekli kobilerin ihtiyaç duydukları zaman manlift elde etmesi oldukça güçtür. Gerek maliyetleri açısından gerek de bakım masrafları açısından kiralama formülü çok daha kazançlı olmaktadır. Kiralık manlift İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde bulunabilir. Ancak sahip olunan kalite ve özelliklerin farklı olması da kuvvetle muhtemeldir. Bu nedenle öncelikle Manliftin ne amaçla kullanılacağı önem arz etmektedir. Çünkü alımda temel rol oynayan etkenlerden bir tanesi ve belki de en önemlisi kullanım alanı olmaktadır.

Çok daha uzun süreli işlemlerde ve arazi şartlarında kullanılması durumlarında dizel motorlu manlift çok daha iyi bir tercih olmaktadır. Özellikle sürekli bir kullanımda daha büyük avantaj sağlamaktadır. Bununla birlikte mazot açısından da daha tasarruflu olmaktadır. Bunun dışında sahip olunan yükseklik imkânı da önemli bir başka durumdur. Manlift araçların ortalama yükseklikleri 12 metre civarındadır. Ancak 8 metre yükselebilen manliftler olduğu gibi 22 metreye kadar çıkabilen manliftlerde bulunmaktadır. Ayrıca yapılacak işleme göre manlift platformu da ayarlanmaktadır. Platform boyutu ve genişliği taşınması istenen kişi ve eşyaya göre değişmektedir. 1 metre genişliğinde olan platformların daha uzun olanları da yer almaktadır. Farklı alanlarda işlemler yapılması durumunda uzama ve kısalma özelliklerine sahip platformlu manliftler tercih edilmelidir. Kiralık manlift İstanbul gibi şehirlerde sanayi amaçlı kullanılsa da medya, reklamcılık ya da belediye hizmetlerinde de görülmektedir.

Kiralık Manlift İstanbul – Gebze, Bursa, Tekirdağ, Eskişehir, Ankara

Birçok manlift kullanımında bakım ve güvenlik arka plana atılmaktadır. Ancak kiralık manlift İstanbul ve benzeri büyük şehirlerden alınacaksa güvenlik önlemlerinin kontrolden geçilmesi şarttır. Çok fazla kullanılmasından dolayı birtakım aksaklıkların ortaya çıkabilmesi çok daha yüksek bir ihtimaldir. Bu nedenle başta güvenlik kilitleri olmak üzere kontrolden geçirilmeden kiralanması sakıncalıdır. Bununla birlikte düzenli bir şekilde bakımlara girdiğinden de emin olunan manliftlerin alınması çok daha iyi olmaktadır. Yapılacak muayenelerde bir sorun çıkması durumunda makul fiyatta olmasına rağmen alınmaması tavsiye edilmektedir.

Manlift ürünlerimizi görmek için ürünler sayfasını ziyaret edebilir, daha fazla bilgi için bizim ile iletişim kurabilirsiniz.

Kiralık Manlift Antalya

Kiralık Manlift Antalya ve Çevre Bölgelerinde Hizmet – Fatih Vinç

Son derece sıkı güvenlik önlemleri alınarak kullanımı sağlanan personel yükseltici araçların birçok faydası görülmektedir. Bu nedenle kullanımı da her geçen gün farklı sektörde olmasına karşın artmasıyla bilinmektedir. Bu açıdan alınması gereken manlift araçlarının sahip oldukları özellikler dışında kullanım süreleri de bir hayli önemlidir. Büyük firmalar tarafından satın alınarak bakımları düzenli bir şekilde yaptırılarak kullanılan manliftlerin küçük şirketlerde aynı yeterlilikte olması söz konusu değildir. Bu nedenle kiralık manlift alımı çok daha makul olarak görülmektedir. Kiralık manlift Antalya başta olmak üzere diğer çevre bölgelerinde içi ve dışında bulunan sanayi tesislerinde kullanılabilmektedir. Farklı özelliklere sahip olmasından dolayı sadece sanayi özelinde değil, farklı iş kollarında da avantaj sağlamaktadır.

Manlift tedarik etmek istenmesi durumunda kaliteli firmalara başvurulması çok daha iyi bir seçim olmaktadır. Daha makul fiyatlar sunan yerlerden alınacak manlift araçlarının temel aksamları çoğu zaman arızalı olmaktadır. Ayrıca çok daha sert kullanılmasından dolayı da tam olarak performans göstermesi de kısıtlı kalmaktadır. Kiralık manlift Antalya ve çevresinden alım işlemlerinde bakım raporlarına da detaylı bir şekilde bakılmalıdır. Periyodik olarak bakımlarının yapılması son derece gereklidir. Ayrıca ürünün yaşadığı sıkıntılarında bu raporlarda olması gerekmektedir. Makaslı platformun taşıyabileceği ağırlıklar da seçim konusunda önemlidir. Ayrıca kaç metreye kadar uzayabildiği de en önemli özelliğidir. Kapalı alanlarda kullanılması halinde 10 metrelik bir uzunluğa sahip olan personel yükselticiler yeterli olabilmektedir. Ancak 20 metreye kadar olan modelleri de vardır. Ayrıca dizel ya da akülü motora sahip model seçeneği de sunulmaktadır.

Kiralık Manlift Antalya – Eskişehir – Bursa – İzmir – Kocaeli ve Tekirdağ

Elektrikli olmasından dolayı çok daha sessiz bir işleyişe sahip olarak çalışan akülü manlift araçlarının kapalı alanlarda çok daha fazla tercih edildiği görülmektedir. Yapı marketler başta olmak üzere mağazalar, fabrikalar ve hangarlarda kullanılabilmektedir. Sadece ürün taşıma işlemleri içinde olmamaktadır. Bunun dışında uzun süreli işlemler için iyi bir performansa sahip olan dizelli motorlar ise mazot ile çalışmaktadır. Açık alanlarda kullanımı da mümkün olmaktadır. Kiralım manlift Antalya gibi büyük şehirlerin sanayi alanları dışında farklı amaçlar doğrultusunda da fayda getirmektedir. Temizlik şirketlerinin kiralama yoluyla elde ettiği araçlar ile ulaşılamaz yerlerin temizlenmesi bir örnek olarak verilebilir.

Manlift ürünlerimizi görmek için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, daha fazla bilgi için iletişim kurabilirsiniz.

kiralık manlift ankara

Kiralık Manlift Ankara

Kiralık Manlift Ankara ve Diğer Bölgelerde Hizmetler

Küçük ya da orta ölçekli firmaların çok daha az maliyetli olmasından dolayı manlift gibi araçları kiraladıkları görülmektedir. Bu gibi durumlarda dikkatli bir seçim yapılması da daha çok önem arz etmedir. Çünkü manlift gibi araçların kullanıma uygun olabilmesi için belli özellikleri bakımından uyumluluk göstermesi şarttır. Çünkü farklı modellere sahip araçların tercih edilmesinde sahip olduğu bu özellikler aranmaktadır. Kiralık manlift Ankara başta olmak üzere büyük şehirlerde çok daha kolay bir şekilde bulunmaktadır. Bunun en önemli nedeni gelişmiş sanayi hizmetleridir. Genel anlamda bu açıdan kullanılmakla birlikte çok daha basit ve farklı olarak görülebilen işlemler içinde manlift kullanılmaktadır.

Manlift tercih edilirken kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Güvenlik önlemlerinin tam donanımlı olarak performans gösterdiğinden emin olunması önemli bir ayrıntıdır. Başta güvenlik kilitleri olmak üzere ikaz sesleri ve kemerleri işlevlere göre devreye girmelidir. Manlift sepetinin yukarı veya aşağı hareketinde olduğu gibi aracın sürülmesi durumunda da ikaz sesinin çalışması gereklidir. Ayrıca manlift kullanımında herhangi bir sallantı ya da titreşimde güvenlik kilitlerinin kapanması lazımdır. Bu gibi durumlarında bakımda kontrol edilmesi kiralık manlift Ankara ve diğer çevre bölgelerinde alımından önce yapılmalıdır. Güvenlik dışında diğer donanımların da çalışması kontrol edilebilir. Personel yükseltici olarak da ifade edilen aracın uzayabilme durumu ayarlanmaktadır. 8 metre yükselebilen manliftler olduğu gibi 20 metreye kadar çıkabilen modelleri de bulunmaktadır. Açık alanlarda çalışılması durumunda daha çok uzayan araçların tercih edilmesi önerilmektedir.

Kiralık Manlift Ankara – Eskişehir – Bursa – İzmir – Kocaeli ve Tekirdağ

Kapalı alanlarda ise daha az özellikli manliftlerin yeterli olması beklenmektedir. Kiralık Manlift Ankara bölgesinde çok daha fazla tercih edilmektedir. Coğrafi konumunda etkili olmasının dışında belediye kurumlarının fazla olmasının önemli bir etkisi olmaktadır. manlift alımı dışında kullanımı da üzerinde uzun süre durulması gereken bir husustur.  Bu nedenle her ne kadar örneğine çok fazla rastlanırsa da belgesi ve bilgisi olmayan kişiler tarafından kullanılması oldukça büyük zararların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle operatör alımı da son derece hassas bir konudur. Personel yükselticiyi kullanabilecek yetkinlikte operatörler ile çalışılmaması yönetmeliğe de aykırı olmasından dolayı cezai sorumluluk getirmektedir.

Kiralama konusunda fiyat, bilgi ve detaylı bilgiler için iletişim kurabilir, ürünlerimi görmek için ürünler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

3. Havalimanı Manlift Kiralama

3. Havalimanı Manlift Kiralama Hizmetleri

Birçok alanda kullanımı mümkün olan makaslı platform manlift araçları farklı özelliklere sahiptir. Bundan dolayı önemli işlerde dahi kiralama formülüyle verim alındığı görülmektedir. Personel yükseltici olarak kullanılan araçların açık alanlarda olduğu gibi kapalı alanlarda da kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle belli bir yüksekliğe sahip alanlar içi ideal olmakla birlikte kullanımında belli hususlara dikkat edilmesi de gerekebilir. Dizel motorlu manliftlerin çok daha fazla tercih edilmesinin birçok nedeni de vardır. Önemli projelerin yapım aşamasında da kullanımı görülmektedir. 3.havalimanı manlift kiralama yapılan projelerden sadece bir tanesidir. Platform üzerinden de kullanımı mümkün olan araçların yerden de yönetilmesi mümkündür. Ayrıca şantiye gibi zorlu zeminlerde de kullanımı mümkündür.

Kullanılan aracın sahip olduğu özelliklerin başında yükselme uzunluğu gelmektedir. 8 metre ile 22 metre arasında yükselebilen manlift araçlarından en iyi verimi almak için belli şartlara da bakılmaktadır. Sepetin yeterliliği, platform genişliği, azami ağırlık gibi etkenlerin aracın işlevi üzerinde etkili olduğu bilinmelidir. Bunun yanı sıra, kiralık olarak kullanılacak manlift aracın bakımlarının da tam olmasına dikkat edilmelidir. Çok sık bir şekilde kullanılan araçların her yıl kontrolden geçmesi gereklidir. Kontrol yaptırılmayan araçların işlem sırasında arızalanma riski çok yüksektir. Böyle bir durumda ölümcül kazaların da olabilmesi mümkün olduğundan risk alınmaması gereklidir. Ayrıca güvenlik önlemleri bakımından yetersiz olan araçların da hiçbir işlemde kullanılmaması önerilmektedir. İnsan güvenliğini tehlikeye atacak durumların yaşanması durumunda ağır cezai yaptırımlarında yönetmelikle belirlendiği bilinmelidir. 3.havalimanı manlift kiralama işlemlerinde titiz bir çalışma sonucunda kaliteli araç seçimi yapılmalıdır. Başta uyarı sesleri olmak üzere güvenlik kemerleri, kilitleri ve fonksiyonlarının da çalışır vaziyette olup olmadığına bakılmalıdır. Manlift aracın sepetinin inip kalkması durumunda mutlaka uyarı sesi olmalıdır.

3. Havalimanı Manlift Kiralama İletişim Ulaşım ve Diğer Detaylar

Personel yükseltici aracın bir yere çarpması ya da sarsıntı yaşaması halinde güvenlik kilitlerinin devreye girmesi de bir başka önlem çeşididir. Böylelikle aracın kilitlenmesiyle operatör koruma altına alınmaktadır. 3.havalimanı manlift kiralama işlemlerinde oldukça önem arz eden güvenlik yapısının dışında platform sisteminin de hatasız çalışması işlemlerin hızlı bir şekilde bitirilmesinde önemli pay sahibidir.

Manlift ürünlerimizi görmek için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir kiralama konusunda daha fazla detay için iletişim kurabilirsiniz.

Size yakın şubemiz için şubelerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.