FATİH VİNÇ DARICASPOR’A FORMA SPONSORU OLDU

Bölgenin güçlü firmalarından olan Trabzonlu genç iş adamı Kenan Aydın’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Fatih Vinç firması Kocaeli 1.Amatör Küme temsilcisi Darıcaspor ile forma sponsorluğu anlaşmasına vardı.

ÖZKAN’DAN TEŞEKKÜR

Darıcaspor Başkan Vekili Başar Özkan‘ın forma hediyesinde bulunduğu genç iş adamı Kenan Aydın‘a desteklerinden ve yapılan forma sponsorluk anlaşmasından dolayı teşekkürlerini iletirken, Fatih Vinç gibi güçlü bir marka ve ismi formalarında taşımanın kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiklerini belirtti.

AYDIN: SPOR AŞIĞI BİR KENTİN SPOR SEVDALISIYIM

Kenan Aydın ise yaptığı açıklamada, ”Spor aşığı bir kentin spor sevdalısı bir bireyi olarak Darıcaspor kulübüyle yaptığımız forma sponsorluk anlaşması hasebiyle, hem gençlerimize bir hizmet de ve katkıda bulunmak, hem de firmamızın spor camiasında da bulunmasından mütevellit mutluluk duyduk. Darıcaspor kulübüyle yaptığımız bu ilk projenin gelişerek devam edeceğini ümit ediyorum. Kulübümüzün firmamıza göstermiş olduğu teveccühten dolayı bizde kendilerine teşekkür ediyor ve Darıcaspor’u ilgi ile takip ediyoruz” diyerek düşüncelerini belirtti

Manlift Kiralama

Günümüzde bir çok alanda kolay kullanımı ile ilk tercih edilen manlift ürün grupları türkçe adı ile Personel Yükseltici Platformlar bir çok alt ürün grubu ile İnşaat, Taşıma, Kaldırma, Yükseltme, AVM, Market, Havalimanı gibi ve benzer bir çok alanda kullanılan Makaslı, Eklemli, Teleskopik, Örümcek, Dikey, Sepetli, Paletli modelleri ile kolay kullanım ve taşıma artıları ile bir çok firma ve kuruluş tarafından tercih edilmektedir.

Manlift ürünlerinde tercih sırasında belirlenen işin ve kullanım alanına göre alt modellerinden biri seçilerek doğru tercih yapmak fiyatlandırma ve yapılacak işin daha kısa zamanda bitmesi için önemlidir.

Manlift Kiralama ve Ürün Modelleri

Yazımızın başında da belirtiğimiz üzere farklı alanlarda ve sektörlerde tercih edilen manlift ürünlerinin kullanım alanına göre de alt modelleri mevcuttur. 5 metre ila 41 metre arası yüksekliklerde çalışma olanağı sağlayan manliftler; Makaslı modelleri AVM, İnşaat ve Havalimanlarında en çok tercih edilen modellerdendir. Haulotte, JLG, Dingli, ELS Lift, Skyjack, Genie ve bir çok marka tarafından üretilen makaslı platformlar 5 metre ila 24 metre arasında yüksekliklerde çalışma olanağı sağlamaktadır.

8 metre ile 41 metre arasında çalışma olanağı sağlayan Eklemli Platformlar ise belli bir alandan ziyade daha zor koşullarda eklemli özelliği sayesinde bir çok alanda çalışma ve yükselme sağlarken, Örümcek, Dikey, Paletli, Sepetli ve diğer modelleri ile güvenli şekilde yükseklerde çalışma olanaklarını sağlar.

Satın Alma veya Kiralama Tercihi

Manlift ürün gruplarında satın alma maliyetleri, makine’nin arıza yaptığında müdahale durumu, iş güvenliği, operatör kullanım belgesi, 6 aylık bakım evrakları gibi bir çok ek seçenekler çıktığından ve kısa zamanlı yada belirli sürelerde çalışma yapma gibi nedenler eklendiğinde Kiralama tercihi her zaman öncelikli olmuştur. Manlift ürünlerinde yapılacak bir kiralama durumunda; bu günlük, haftalık, aylık, yıllık olabilir, Kiralama firması tüm evrak, teknik destek ve diğer durumları yüklenerek kiralama yapar. Kiralayıcı firma hiç bir ek çalışma yapmadan belirlenen makineyi kiralar ve kullanırken aynı zamanda uzun süreli çalışmalar için personeline verilecek operatör eğitimi sonrası ilgili belge ile kullanım sağlayabilir.

Kiralama Seçenekleri

Manlift ürün gruplarında firmamız Fatih Vinç A.Ş.; Türkiye’nin tüm bölgelerinde merkez Gebze olmak üzere; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Tekirdağ ve Gaziantep şubeleri ile kiralama hizmeti vermektedir. Kiralama öncesi ve sonrası kiralayıcı firmanın tüm talepleri dinlenir ve en iyi çözüm ile makine seçeneklerimizden tercih yapılarak hizmet verilir.

Kiralama sonrası oluşacak Teknik Destek ve Operatör eğitimi ile ilgili olarak da firmamız ilgili süreçleri en kısa zamanda yerine getirerek kiralayıcı firmanın tüm kiralama süresince destek vermektedir.

Manlift Kiralama ve Kiralama öncesi, sonrası için tüm sorularınız ve daha fazla bilgi için +90 (262) 600 00 34 numaralı Gebze / Kocaeli Merkez numaramızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Fatih Vinç Çalışma Prensiplerinden Ödün Vermiyor

Fatih Vinç Kiralamadan sorumlu Genel Müdür Yrd. Ahmet Oflaz; İş prensiplerinden ödün vermeden kalitelerini nasıl koruduklarını anlattı.

Fatih Vinç’te  Şubelerden Sorumlu Kiralama Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ahmet Oflaz toplamda 8 şehirde şubeleri olduğunu söyledi. Oflaz, “Merkez Gebze / Kocaeli olmak üzere; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Tekirdağ ve Gaziantep şubelerimiz mevcuttur. Şubelerimiz ile birlikte Türkiye’nin tüm bölgelerinde Kiralama, Satış ve Teknik Servis hizmetleri verirken, Teknik Servis ekibimiz 7/24 teknik destek vermektedir. Şirketimize yenilik ve değişimlere açık, girişimci, dinamik, sonuç odaklı, sadakat ve dürüstlükten ödün vermeyen çalışma arkadaşları kazandırmak. Çalışanlarımızın motivasyonlarını ve kuruma olan bağlılıklarını ön planda tutmak. Çalışanlarımızla şeffaf ve açık ilişkiler kurulmasını sağlayacak yönetim politikası izlemek ve bu politikanın devamlılığını sağlamak.

Çalışanlarımıza hem bireysel hemde mesleki anlamda sürekli eğitim ve kendini geliştirme olanakları sağlayarak yetkinlikleri doğrultusunda kariyer planlaması yapmak ve verimliliklerini en üst düzeye çıkarmak. Yeni Pazar alanları oluşturarak firmamızı Sektör lideri haline getirmek. 2019 yılı tabi tüm sektörler gibi bizi de olumsuz yönde etkiledi ama Fatih Vinç A.Ş. olarak yaptığımız pazarlama stratejileri ve şubeleşme ile bunun üstesinden gelmeyi bildik. Korona Virüs, bütün dünya ve Türkiye ekonomisini olumsuz yönde etkiledi. Şirket olarak bu duruma karşı gerekli tedbirlerimizi aldık. Bu süreçte normal çalışmalarımızdan 2-3 kat daha fazla çalışarak bu olumsuz durumu atlatacağımızı düşünüyorum” dedi.

Kaynak : Taşıma Kaldırma Dergisi

“İnsana verilen değer ve sermayenin gücü arttı, platform sektöründe oyunun kuralları değişti”

Fatih Vinç Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aydın:

“İnsana verilen değer ve sermayenin gücü arttı, platform sektöründe oyunun kuralları değişti”

İş güvenliği hassasiyetinin ve bilincinin yaygınlaşmasıyla birlikte ülkemizde personel yükseltme platformlarına olan talep her geçen gün artıyor. Ancak iş makineleri, otomobil ve kamyonlarda olduğu gibi platformlar sektörü de son yıllarda ekonomide yaşanan daralmadan olumsuz etkileniyor.

Türkiye’nin alanında en büyük kiralama filolarından birine sahip olan Fatih Vinç Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aydın ile sektörün içinde bulunduğu durumu ve geleceğini masaya yatırdık. Kenan Aydın aynı zamanda sektörün daha geniş kitlelere tanıtımı ve sağlıklı gelişimine odaklanan Platformder’in Genel Sekreteri olarak görev yapıyor.

Sektör ekonomide yaşanan durgunluktan nasıl etkilendi?

Daha önceki röportajlarımızda da hep belirttiğim üzere platform sektörü kendi dinamikleriyle büyümeye devam ediyor. İnsana verilen değer arttığı, iş güvenliği yasaları hakkıyla uygulandığı sürece bu işin kıymeti de artacaktır.

Bu kapsamda sektörde 2018’e kadar geçen süreçte her yıl %25-30’lara varan bir büyüme trendi yakalanmıştı. Piyasada çok sayıda büyük proje vardı. Sayıları hızla artan çok sayıdaki kiralama firması, distribütör firmalardan sipariş ettikleri makineleri daha kendi parklarına indirmeden doğrudan müşterilerinin sahalarına sevk ediyorlardı. Döviz düşük ve iş çok olduğu için platformlar iyi sayılabilecek fiyatlarla kiralanabiliyordu. Kiralama filolarının doluluk oranı %100’lere varıyordu.

“2019’da sektördeki makine parkı hemen hemen hiç büyümedi”

2019’da ise yükselen döviz ve işlerdeki azalmayla birlikte sektördeki makine parkı hemen hemen hiç büyümedi. Hatta 400 adede yakın makine yurtdışında gönderildi. Bunun 50-60 adedini 41 metre üstü eklemli makinelerin oluşturduğunu tahmin ediyoruz. Adet olarak az görülebilir ama satın alma değeri yüksek olan bu değerli sınıfın %20-25’ini oluşturuyor, önemli bir rakam.

İşlerdeki daralma ne orandaydı?

Bu dönemde sektör belki filo bazında büyümedi ancak müşteri sayısı anlamında büyümeye devam etti. Sektörümüz hala oldukça bakir, ulaşabileceğimiz birçok yeni bölge ve uygulama alanı var. Büyüme için illaki çok büyük projeler olması gerekmiyor. Biz bunu kendi programımız üzerinden görebiliyoruz. Önceden kiralamalarımız büyük ölçüde Marmara Bölgesi’ndeyken artık Türkiye’nin hemen her bölgesinden ciddi miktarda talep alıyoruz.

Küçük makineler artık belli bir ihtiyaç ve herkes bunu kullanıyor belki ama eklem bomlu büyük makinelere piyasa yeni alışıyor. Hem ileriye hem yukarıya doğru güvenli ve hızlı şekilde ulaşabilmenin avantajları görüldükçe onların kullanımı da yaygınlaşacaktır. Avrupa Birliği ülkelerinde kişi başına düşen platform sayısıyla bir oranlama yapacak olursak, bugün 13 bin adetlerde olan ülkemizdeki kiralama filosunun 50 binlere ulaşabileceğini düşünebiliriz.

Daralmanın en yoğun olduğu dönemde kiralama filolarının kullanım oranı %70-80’lere indi. Ancak maalesef sektörümüzdeki bazı firmalar, çalışamazsak ne yaparız endişesiyle doğrudan bir fiyat rekabetine girdiler.

Dövizle birlikte maliyetlerin arttığı bir dönemde fiyatların düştüğünü mü söylüyorsunuz?

Maalesef evet. Avro 3 lira iken 1.000 liraya çalışan makineler avro 6,5 liraya çıktıktan sonra da aynı paraya, hatta daha azına çalıştılar. Süreci iyi yönetemeyen böyle firmalar yüzünden finans kuruluşları platformları değersiz gördüler. Özellikle makaslı platformlara sanki çöp gibi bakıldı. Halbuki toplam makine parkının %80’i hala çalışıyordu. Ekstra bir fiyat rekabetine gerek yoktu. Sektör değerini yine bulmaya başladı belki ama krize fiyatla tepki verince, tekrar eski seviyelere gelmek kolay olmayacak.

Bu makinelerin bazen çalışmaması, çalışmasından daha iyidir. Çünkü nihayetinde bir kiralama firması için kazanç, makinenin ikinci el değeridir. Ve ikinci el olarak satacağınız zaman makinenin durumu ve çalışma saati fiyatını oldukça etkiler.

“İstanbul Havalimanının sektöre etkileri oldu”

İstanbul Havalimanının sektöre etkileri oldu. İnşaat sürecinde 2.500 adede yakın makinenin çalıştığı proje için kiralama firmaları büyük borçların altına girdiler. Sonrasında tahsilatlarda sorun yaşanınca birçok firma zor durumda kaldı.

Ayrıca proje sebebiyle piyasada makine açığı oluşunca, bunu kapatmak için insanlar kendi bölgelerinde yatırım yaptılar. Ancak sonrasında havalimanındaki makineler boşalıp piyasaya dönünce, bu sefer bundan zarar gördüler. Küçük makineler kısa sürede kendine yer buldu belki ama büyük ölçekli, 26 metre üstü makineler iş bulmakta zorlandı.

Şu andaki piyasa koşulları nasıl?

Piyasadaki makine talebinde kayda değer bir artış var. Fiyatlar da yavaş yavaş yükseliyor. Şirket olarak %100’ün üzerinde, piyasadan makine kiralayarak çalışıyoruz. Sektör iş hacminin en büyük kısmını endüstriyel inşaatlar oluşturuyor ve burada ciddi bir hareketlilik var. Konut inşaatlarında platform kullanımı az olduğu için buradaki düşüş bizi etkilemedi. Ancak AVM inşaatlarından dolayı bir miktar kaybımız olduğu söylenebilir.

Müşteri yapısında bir farklılık var mı?

Günümüzde artık finansal yapısı güçlü firmalar iş yapabiliyor ve onlar da paralarının karşılığını almak istiyorlar. Artık hesaplar daha ince yapılıyor ve liyakat çok daha ön planda. Müşterinin iş güvenliği ve zaman kaybına tahammülü yok. Kiralama sonrası hizmetler çok daha ön plana çıktı. Fiyattan öte, güvenebilecekleri firmalarla birlikte çalışmak istiyorlar. Kısacası günümüzde işini layığınca yapan firmalar birbirini arıyorlar.

Yaşanan bu olumsuzluklardan sektör ne gibi tecrübeler edindi?

2017 yılında sektörün geleceği hakkında daha umutsuzdum. Şimdi daha umutluyum. Çünkü işin kıymeti arttı. İnsanlar bu makinelerin ne kadar pahalı olduğunu öğrendiler. Yeni makine almak zorlaştı.

“Artık sadece işini hakkıyla yapanlar kazanabilecek”

Ayrıca bu işin masrafsız ve kolayca yapılabilen bir iş olmadığını, ciddi bir organizasyon gerektirdiğini herkes gördü. İyi bir finans ve servis yönetimi şart. Artık sadece işini hakkıyla yapanlar kazanabilecek.

Fatih Vinç olarak siz bu süreci nasıl yaşıyorsunuz?

Biz en başından bu yana hiçbir zaman fiyat rekabeti içinde olmadık. Uzun vadeli düşünerek insan, makine ve sistem yatırımları yaptık. Biz farkımızı sunduğumuz hizmetlerle yaşatıyoruz. Makine parkı yönetiminde Türkiye’nin en iyi sistemine sahibiz. Hiçbir kaçak olmadan ve sıfır hatayla bu kadar makineyi yönetebiliyoruz.

Şu an 50 ilde makinelerimiz çalışıyor ve onlara güçlü bir servis desteği sağlıyoruz. Ülke genelindeki projeleri en başından itibaren takip ediyor, potansiyel müşterilerimize kendimizi tanıtıyoruz. Geniş bir müşteri portföyümüz bulunuyor. Yakın zamanda başlayacağımız birçok proje var. Mevcut makine parkımızın bu piyasa koşullarında yeterli olmayacağını biliyoruz.

2020’de yeni makine yatırımınız olacak mı?

Buna ihtiyacımız var ancak uygun koşulların oluşması gerekiyor. Piyasadaki fiyatlar henüz yatırım yapılabilir seviyeye gelmedi. 2013’te olduğu gibi piyasa yine makine istiyor, ancak makineler o zamanki gibi ucuz değil. Şu an gücü olup makine alanın kurallarını belirleyeceği bir pazar var. Ancak bu sadece parayla yapılabilecek bir iş değil. Bir sistem işi. Bu pazara girmek isteyen yabancı yatırımcılar olduğunu duyuyoruz. Bize de teklifler geliyor.

Kaynak : Forum Makina

Gaziantep Şubemiz Aktif

Türkiye’nin tüm bölgelerinde Manlift, Platform ve Forklift Ürün gruplarında Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri veren Fatih Vinç A.Ş. 8. Şubemiz Gaziantep şubesi aktif olmuştur.

Gaziantep / Şehitkamil ilçesinde Makaslı Platform, Eklemli Platform, Dikey Platform, Teleskopik Platform, Forklift, Sepetli Platform ve diğer tüm Personel Yükseltici ürün gruplarında Kiralama, Teknik Servis hizmetleri veren şubemiz Gaziantep ve çevre bölgelere hizmet vermeye başlamıştır.

Kocaeli Merkez ile birlikte İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Tekirdağ 8. Şubemiz olan Gaziantep Şubesi son teknoloji araçlarımız ve deneyimli personel kadrosu ile siz değerli müşterilerimize hizmet verecektir. Şubemizin Aydınlar Mah. 3071 Cad. No : 14/0 adresinde hizmet verirken (0342) 502 40 52 telefon numarası ile iletişim kurulmaktadır.

Şubemizden Kareler;

 

Makaslı Platform ve Kiralama

3 metre ile 25 metre aralığında yüksekliği olan iç yada dış mekanların yük kaldırma ve personel yükseltici aracı olarak kullanılan manlift grubu ürünlerinden makaslı platform. En fazla kullanılan platform türü olan bu platformlar için, fazla yükseklik gereksinimi olmayan işlerin ustası gözü ile bakılabilir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Tekirdağ, Kocaeli ve Gaziantep çevre bölgelerinde Fatih Vinç A.Ş. tarafından kiralama ve teknik servis hizmetleri vermektedir.

Hem Türkiye’nin en geniş seçenek grubunu barındıran platformları ile hem de uzman desteği ile Türkiye geneli platform kiralamada sorunsuz ve 7/24 teknik desteği ile Fatih Vinç A.Ş. tercih edebilirsiniz.

Makaslı Platformlar ile bir çok İnşaat işleri dışında Deponuzda yüksek bir yere kaldırmanız gereken yük varsa, bina dışı cam temizliği yapmanız gerekiyorsa, çevre düzenleme için ağaç budama yapılması gerekiyorsa makaslı platform kullanmak en uygun çözüm olacaktır. Türkiye’de pek çok firma temizlik, onarım, bakım ve inşaat işlerinde makaslı platform kullanımını görebilirsiniz. Büyük reklam panolarının düzenlenmesi, afişlerin asılması, bina giydirmeleri gibi işler de makaslı platformların kullanım yerleri olarak görülebilir. Çalışma alanınız dar olsa bile makaslı platform çalışmayı gerçekleştirmekte başarılı olacaktır.

Firmanızın yapacağı dönemsel işlerde platform kiralama yoluna gitmeniz satın almaya nazaran, mali açıdan daha güçlü olmanızı da sağlayacaktır. Bir kaç personel kullanarak ve kaza riskini göze alarak yapacağınız işleri makaslı platform kullanarak daha akılcı biçimde ve iş güvenliği yasalarına uyarak gerçekleştirme olanağınız var. Makaslı platform kullanımı ile zaman, para, personel kazancı elde edebilirsiniz. Beden gücü yerine platformu kullanımı ile personel istihdam rakamlarınız azalır ve gideriniz düşer. Bu bütçeyi platform kiralama ile kullanıp zaman kazanırsınız ve beraberinde para kazancınız artar. Aynı zamanda tehlike arz edebilecek yüksek noktalardaki çalışmalar makaslı platformun güvenli yapısı ile daha güvenilir hale gelecek, iş kazaları riskiniz azalacaktır. Makaslı platformların yapısı en olmadık durumlara karşı bile güvenlik özellikleri ile dikkat çeker.

Akülü (Elektrikli) ve Dizel Alt Grubu ve şartlara göre belirlenen yükseklik ölçüleri ile Kiralama yöntemi Makaslı Platform ürünlerinde en uygun ve en iyi yöntemdir. Haulotte, Dingli, Snorkel, Genie, JLG, HAB, ELS ve bir çok markanın ürünlerinden birini tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin tüm bölgelerinde hizmet veren firmamız Fatih Vinç A.Ş. ile Kiralama ve Teknik Servis konusunda destek alabilirsiniz.

Makine parkımızda yer alan ürünlerimizi inceleyebilir yada bizim ile iletişime geçerek fiyat bilgisi, ürün bilgisi alabilirsiniz.

Kiralama ve Teknik Servis Hizmet Ağımız

Fatih Vinç A.Ş. olarak Manlift, Platform, Forklift ve Vinç ürün gruplarında Türkiye’nin en büyük, Dünyanın 61. büyük makine parkımız ile Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri veriyoruz. Kocaeli Gebze’de yer alan Merkezimiz dışında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Tekirdağ şubelerimiz ile bulunduğu il ve ilçeler dışında çevre illere de Kiralık Manlift, Platform, Forklift ve Vinç hizmeti veriyoruz. 

Makaslı, Eklemli, Sepetli ve Telehander Manlift Ürünleri

Şubelerimiz ve Hizmet Bölgeleri

Kocaeli, Sakarya, Düzce ve İstanbul (Asya)

Kocaeli / Gebze’de yer alan merkezimiz; Kocaeli ve tüm ilçelerinde olmak üzere Sakarya, Düzce ve İstanbul Asya yakasına Makaslı, Eklemli, Dikey, Teleskopik, Sepetli, Örümcek Platform, Telehander ve Forklift makine gruplarında Kiralama, Teknik servis hizmetleri verirken. Kiralama sonrası 7/24 Teknik Destek sağlıyoruz. Kiralamalarımız Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olarak belirlendiği için ve kullanım alanına göre belirlenecek makineye göre fiyatlandırma vardır. Kiralama birimimiz ile iletişime geçerek çalışma alanı, makine seçimi ve diğer konulara da daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Teknik Servis ekibimiz Makinelerin Bakım ve Onarımları dışında, Revizyon ve Periyodik bakımlarını da yapmaktadır. Kiralama öncesi ve sonrası makine bakımları makine’nin sağlığı ve daha uzun süre kullanımlar için önemlidir.

Kocaeli / Gebze İletişim Bilgileri

Tel : +90 (262) 600 00 34
GSM : +90 (531) 734 55 43
E-Posta : info@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç A.Ş. Kocaeli – Gebze

İstanbul Avrupa Yakası ve Çevresi

İstanbul, Başakşehir de olan şubemiz Avrupa yakasında ve çevre illerin tüm kiralama, teknik servis taleplerinde deneyimli ve tecrübeli kadrosu ile karşılamaktadır. Akülü, Dizel, Elektrikli, Çekilebilir, Dar Şasi, Geniş Şasi ve diğer tüm Manlift ve alt gruplarında kiralama hizmeti vermektedir.

Başakşehir, Başak Mahallesinde yer alan şubemizde dilediğiniz boyut, ebat, marka ve modellerde platform, forklift ve vinç makine gruplarından seçim yaparak kiralama hizmeti alabilirsiniz.

İstanbul Şube İletişim Bilgisi

TEL  : +90 (212) 488 66 08
GSM :+90 (534) 980 00 28
E-Posta: istanbul@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç İstanbul Şube

Ankara Şube ve Konya, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kayseri, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir, Aksaray, Karabük 

Ankara Yeni Mahalle Ostim’de yer alan şubemiz Manlift ürün grupları ve diğer tüm makinelerde tecrübeli kadrosu ile Ankara’nın tüm ilçelerinde ve çevre iller Konya, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kayseri, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir, Aksaray ve Karabük’te kiralama, teknik servis hizmetleri vermektedir.

Müşterilerimizin Manlift, Platform, Forklift ve Vinç ürün talepleri dışında diledikleri boyut ve ebatlarda zor koşullardaki tüm şartlara uygun yüksekliklerde makine temin ederken, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çalışmalar yürütür.

Ankara Şube İletişim Bilgileri

TEL  :+90 (312) 386 00 34
GSM : +90 (542) 830 58 25
E-Posta: ankara@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç Ankara Şube

İzmir Şube ve Manisa, Muğla, Aydın, Antalya, Burdur, Denizli, Uşak

İzmir Bornova’da yer alan şubemiz Makaslı Platform, Eklemli Platform, Dikey Platform, Teleskopik Platform, Örümcek Platform, Sepetli Platform, Telehander ve Forklift ürün gruplarında İzmir ve ilçeleriyle Antalya, Muğla, Denizli, Uşak, Burdur, Aydın, Manisa illerinde de kiralama, teknik servis hizmetleri vermektedir.

Bulunduğu bölge ve çevrelerindeki manlift ihtiyaçlarında 5 metre ile 65 metre arası tüm personel yükseltici ürünler ve 1 ton ila 20 ton arası forklift ürünleri ile taşıma, kaldırma, yükleme hizmeti de vermektedir.

İzmir Şube İletişim Bilgileri

TEL  :+90 (232)  887 11 04
GSM :+90 (546) 518 75 11
E-Posta: izmir@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç A.Ş. İzmir Şube

Bursa Şube ve Balıkesir, Yalova

Bursa Osmangazi’de yer alan şubemiz 1985’de kurulmuş olup Bursa bölgesindeki sektörün en tecrübeli kiralama firmasıdır. Akülü ve Dizel Manlift, Platform ürünlerinde Yük taşıma, Kaldırma, Yükleme işlerinde Forklift, Sepetli Platform ve Telehander ürünleri ile kiralama hizmetleri vermektedir.

Tecrübeli Teknik Servis kadrosu ile 7/24 teknik destek ve servis sağlarken son teknoloji araçlarımız ile hizmet vermektedir.

Bursa Şube İletişim Bilgileri

TEL : +90 (224) 254 83 57
GSM :+90 (532) 463 14 45
E-Posta: bursa@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç A.Ş. Bursa Şube

Tekirdağ Şube ve Edirne, Çanakkale, Kırklareli 

Tekirdağ Çerkezköy’de yer alan şubemiz, Akülü ve Dizel Makaslı, Eklemli, Dikey, Teleskopik Platformların yanında Sepetli Platform, Örümcek Platform, Telehander ve Forklift ürünlerinde kiralama hizmeti vermektedir. Şubemizde yer alan teknik servis birimimiz 7/24 hizmet verirken, Edirne, Çanakkale ve Kırklareli bölgelerine de hizmet vermektedir.

Manlift Platform ve Forklift ürünlerinde dilerseniz şubemizi ziyaret ederek makine parkımızı inceleyebilir ve kiralık ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tekirdağ Şube İletişim Bilgileri

TEL  :+90 (282) 725 15 61
GSM :+90 (546) 518 75 23
E-Posta: cerkezkoy@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç A.Ş. Tekirdağ Şube

Eskişehir Şube ve Kütahya, Isparta, Bilecik, Afyon, Uşak

Eskişehir Odunpazarı Estim’de yer alan şubemizde tüm elektrikli, dizel, akülü, çekilebilir ve diğer manlift ürünlerinde kiralama hizmeti verir. Dilediğiniz boyut, marka ve modellerde tercih ettiğiniz makineyi dilerseniz şubemizde görerek kiralama hizmetini başlatabilirsiniz.

Şubemiz; çevre iller Kütahya, Isparta, Bilecik, Afyon ve Uşak il ve ilçelerinde de hizmet vermektedir. Şubemiz teknik servis personelleri 7/24 kiralama öncesi ve sonrası servis desteği sağlarken, son teknoloji araçlarımız ile yükleme, kaldırma hizmetleri de vermekteyiz.

Eskişehir Şube İletişim Bilgileri

TEL  :+90 (222) 228 05 38
GSM :+90 (546) 518 75 72
E-Posta: eskisehir@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç A.Ş. Eskişehir Şube

Fatih Vinç A.Ş. – Tanıtım Videosu

Manlift ve diğer makineler ile ilgili daha fazla bilgi almak için Manlift Nedir, Manlift Çeşitleri, Elektrikli Manlift ve Platformlar sayfalarını ziyaret ederek bilgi edinebilir ayrıca Makine parkımızda yer alan ürünlerimizi incelemek için ürünlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Elektrikli Manlift ve Platformlar

Elektrikli Manlift ve Platformlar

Elektrikli yada Akülü Manlift ve Platformlar 5 metre ile 17,50 metre arası Haulotte, HAB, Holland Lift, Skyjack, Genie, Jlg, Dingli, ELS, Snorkel ve bir çok marka tarafından üretilen genelde Akülü Makaslı Platform, Akülü Eklemli Platform, Akülü Dikey Platform ve Akülü Teleskopik Platformlar ile çok sık tercih edilen sessiz çalışma olanağı sağlayan makinelerdir. 

Dingli Elektrikli Makaslı Platformlar

Elektrikli Manlift ve Platformlar daha çok sessiz bir şekilde çalıştığı için Alışveriş Merkezleri, Avm, Depo ve bir çok inşaat alanlarında tercih edilirken, kiralama yöntemi ile kiralayıcı firmalardan temin edilen personel yükseltici ürünlerdir. Kullanım alanı ve şartlara göre Makaslı Platform, Eklemli Platform ve Dikey Platformlar tercih edilirken ürünlerin Elektrik aksamları ile ilgili sorunlar oluşmaması için Manlift Kullanma Talimatlarını göz geçirmeleri ve IPAF belgeli operatörler tarafından kullanılmalıdır.

Elektrikli Manlift ve Platform Çeşitleri

Genel tanımı Manlift olan Türkiye’de Personel Yükseltici olarak adlandırılan Manlift ürün gruplarından Akülü tipleri; Akülü Makaslı Platform, Akülü Eklemli Platform, Akülü Dikey Platform ve Akülü Teleskopik Platformlardır. Bu ürünler kullanım alanları ve şartlarına göre İnşaat, AVM ve bir çok alanda tercih edilir. Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık kiralama yöntemi ile Kiralayıcı firmanın sorumluluğunda firmalara kiralanır.

Elektrikli Manlift Platformlar

Elektrikli Manlift ve Platformların Motor Bilgisi

8 Metre Elektrikli Makaslı Platformlarda 2.2 Kw Kaldırma Motoru, 4×6 Volt 232 Amper Akü mevcut ve 230 Kg kaldırma kapasitesi vardır. Elektrikli Dikey Platformlarda 4.7 Km Sürüş Hızı, 24v 240a Güç kaynağı ve Maksimum yükseklikte sürüş imkanı verir. Akülü Eklemli Platformlar ise 8×6 – 305 Amp/h Güç kaynağı, 230 kg kaldırma kapasitesi ile güvenli bir şekilde yükseklerde çalışma imkanı sağlar.

Snorkel A46 JE – Akülü Eklemli Platform Özellikleri

Çalışma Yüksekliği 16 m Platform Yüksekliği 13 m
Platform Ölçüleri 1,0 x 1,83  m Yatay Erişim 8,1 m
Kaldırma Kapasite kg 227 Ağırlık kg 6850
Genişlik 1,7 m Uzunluk 5,6 m
Platform Yükseklik 2.0 m Nakliye Ölçüsü 1,7 x 5,6 x 2,0 m
Max Tırmanma Eğimi % %30 Güç Kaynağı 8x6V 360Ah

Elektrikli Manlift Kiralama

Firmamız Fatih Vinç A.Ş. Türkiye’nin tüm bölgelerinde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Tekirdağ şubeleri ve Kocaeli, Gebze Merkezi ile Akülü, Elektrikli Makaslı Platform, Dikey Platform, Eklemli Platform ve Teleskopik Platformun ürünlerinde bir çok Marka ve Modellerde geniş makine parkı ile kiralama ve teknik destek vermektedir.

Akülü ve Elektrikli Manlift ürünlerinde belirlenen ürüne ve kiralama süresine göre fiyatlandırma çıkarken. Kiralayıcı firma makine ile ilgili tüm sorumlulukları alır. Makine’nin teknik desteği, garanti, sigorta v.b tüm evrak işlerini kiralayıcı firma üstlenir ve Kiralama yapan firmanın talebi doğrultusunda operatörde görevlendirir.

Skyjack SJ3219 Elektrikli Makaslı Platform Tanıtım Videosu

Fatih Vinç A.Ş. Manlift, Platform ve Forklift 

Fatih Vinç A.Ş. olarak Türkiye’nin tüm bölgelerinde Manlift, Platform, Forklift Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri vermektedir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, fiyat teklifi almak iletişim sayfasından iletişim bilgilerini alabilir yada iletişim formunu doldurarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Fatih Vinç A.Ş. İletişim Bilgileri ve Şubeler

TEL  : +90 (262) 600 00 34
GSM : +90 (531) 734 55 43

Manlift Çeşitleri

Manlift Çeşitleri

Manlift Personel Yükseltici Makinelerin bir çok alt grupta Akülü, Dizel, Sepetli, Ahtapot, Eklemli, Makaslı, Örümcek, Dikey, Teleskopik, Paletli, Araç Üstü, Kırmalı, Çift Mastlı, Tek Mastlı, Elektrikli, Dar Şasi ve Geniş şasi olmak üzere kullanım alanına ve ihtiyaca göre çeşitleri bulunmaktadır. 

Manlift Çeşitleri

Manlift nedir konumuzda genel anlamda Manlift ürünlerinin ne olduğunu, nerelerde kullanıldığı ve nasıl temin edileceğini işlemiştik. Türkiye’de inşaat sektörü ile birlikte kullanımı çok daha fazla bir şekilde artan ve güvenli bir şekilde işçilerin yükseklerde rahat çalışma olanağı sağladığı için tercih edilen Manliftler, şartlara ve kullanılacağı bölgeye göre çeşitleri vardır.

Genel olarak; Makaslı Platform, Eklemli Platform, Dikey Platform, Teleskopik Platform, Örümcek Platform ve Sepetli Platformlar tercih edilirken hemen hemen tüm büyük projelerde, inşaat alanlarında ve büyük alışveriş merkezlerinde kullanılmaktadır. Kiralama yolu ile temin edilen makinelerin Manlift Kullanma Talimatları‘na uygun şekilde ve IPAF belgeli operatörler tarafından kullanılmaktadır.

Manlift – Makaslı Platformlar

Dingli Akülü Makaslı Platform

Akülü (Elektrikli), Dizel olmak üzere iki türde motor çeşitleri varken aynı zamanda Dar Şasi, Geniş Şasi, Mini Makaslı, Yarı Otomatik ve Kendinden Yürüyüşlü olmak üzere çeşitleri olan makinelerdir. 5 metre ila 28 metre arası yüksekliklerde modelleri olan Makaslı Platformlar ABD, Çin, Almanya, Fransa menşeili bir çok ülke tarafından Haulotte, Dingli, Jlg, Genie, ELS, Iteco, Holland Lift markaları tarafından üretilmektedir. Personellere ve Çalışanlara direk olarak taşınabilir araçları ile birlikte Dikey bir yükseklik sunarken maksimum yükseklikte ileri ve geri olmak üzere 1-2 metre’de çalışma payı verir.

Standart 10 Metre Akülü Makaslı Platform Teknik Özellikleri

Çalışma Yüksekliği 10.0 m.
Platform Yüksekliği 8.0 m.
Kaldırma Kapasitesi 230 Kg.
Platform Ölçüleri 2.27 x 0.81 m.
Platform Uzatma Bölümü 90 cm.
Uzunluk 2.48 m.
Genişlik 0.81 m.
Yükseklik/Korkuluklar Açık 2.34 m.
Yükseklik/Korkuluklar Kapalı 1.88 m.
Aküler 4 x 6V / 225 Ah
Şarj Ünitesi 24V / 25A
Tekerlek Ölçüsü 381 x 127 mm.
Ağırlık 2.140 Kg.

Manlift – Eklemli Platformlar

Haulotte HA260PX – Dizel Eklemli Platform

Akülü (Elektrikli), Dizel olmak üzere iki motor çeşitleri olan 8 metre ila 43 metre arası yüksekliklerde personel yükseltici olarak kullanılan bir manlift çeşididir. Makaslı Platform, Dikey Platform gibi dikey şekilde yükselme sağlayan makinelere oranla en büyük farkları bulundukları konumdan eklemli kullanımı sayesinde uzanarak çalışma olanakları sağlamasıdır. Fransa, Çin, ABD ve bir çok ülkenin menşeyi olduğu Haulotte, Dingli, Snorkel, JLG, Genie gibi markalar tarafından üretilmektedir.

Standart 26 Metre Dizel Eklemli Platform Teknik Özellikleri

Çalışma Yüksekliği 25,6 Sürüş Hızı (km/sa) 0,5×4,5
Platform Yüksekliği 23,6 Dönme Yarıçapı – Dış 3,90
Platform Kapasitesi 230 Max. Tırmanma 40
Platform Ölçüleri 1,8×0,8 İz Bırakmayan 385/65-22,5
Kapalı Halde 2,67 Güç Kaynağı 43,1 kW-58,6 CV
Genişlik (m) 2,38 Ağırlık(kg) 1420

Manlift – Dikey Platformlar

Haulotte Star 10 – Akülü Dikey Platform

Akülü (Elektrikli) ve Çekilebilir çeşitleri olan Dikey Platformlar, Çekilebilir modellerinde Çift mastlı, Tek Mastlı Kendinden yürüyüşlü modelleri vardır. Haulotte ve Dingli tarafından üretilen Dikey Platformlar Makaslı Platformlar gibi dikey şekilde yükleme sağlarken daha küçük alanlarda ve çekilebilir özellikleri ile çalışma olanağı sağlar.

Standart 10 Metre Akülü Dikey Platform Teknik Özellikleri

Çalışma yüksekliği 10 m
Platform yüksekliği 8 m
Yatay erişim 3 m
Yük kapasitesi 200 kg
Uzunluk 2.7 m
Genişlik 1 m
Saklama yüksekliği 1.99 m
Tırmanma kabiliyeti 23%
Güç Kaynağı 24 V – 240 Amph
Ağırlık 2 735 kg

Manlift – Teleskopik Platformlar

Haulotte H28TJ – Dizel Teleskopik Platform

Dizel Motorlu olan Teleskopik Platformlar tip olarak Eklemli Platform ürünlerine benzemesine rağmen Eklemli Platform ürünlerinden daha yükseklere eklemi olmadan direk yatay ve uzunlamasına yükselebilir ve güvenli bir çalışma ortamı sağlar. Haulotte, Jlg, Dingli, Snorkel ve bir çok marka tarafından üretilen Teleskopik Platformlar 16 metre ile 48 metre arası kullanım sağlamaktadır.

Standart 25 Metre Dizel Teleskopik Platform Teknik Özellikleri

Çalışma Yüksekliği 25,30 m Platform Yüksekliği 23,30 m
Platform Ölçüleri 2,44 x 0,91 m Yatay Erişim 17,40 m
Kaldırma Kapasite kg 230 Ağırlık kg 13,720
Genişlik 2,46 m Uzunluk 13,10 m
Platform Yükseklik 3,00 m Nakliye Ölçüsü 2,50 x 11,50 x 3,00 m
Max Tırmanma Eğimi % 45 Yakıt Tipi Dizel

Manlift – Örümcek Platformlar

Cela DT24 – Örümcek Platform

Paletli, Spider, Ahtapot isimleri ile de telaffuz edilen Örümcek Platformlar Eklemli Yükselme, Dikey ve Yatay yükselme özellikleri ile bir çok alanda tercih edilen güvenli bir personel yükseltici makinedir. Cela, Teupen, Hinowo, Dino Lift ve bir çok marka tarafından üretilen Örümcek Platformlar 15 metre ile 40 metre arası yüksekliklerde çalışma imkanı verir.

Standart 24 Metre Örümcek Platform Teknik Özellikleri

Çalışma Yüksekliği 24 Metre Yatay Erişim (km/sa) 14 Metre
Kapasite 230 Kg Uzunluk (m) 4,85
Genişlik (m) 1,50 Metre Yükseklik (m) 1,97 Metre
Ağırlık (kg) 2,950 Kg Yakıt Tipi  Elektrik & Dizel
Ayaklı Dönüş 360 Derece Sepet Ölçüsü  1,8 x 0,7 x 1,1

Manlift – Sepetli Platform

60 Metre HR SKY600kr Araç Üstü Sepetli Platform

Araç Üstü Sepetli Platformlar Kamyonet ve benzeri araçların üzerine monte şekilde oldukları için ve hızlı bir şekilde ulaşım sağladıkları için tercih edilen 15 metre ile 70 metre arası yükseklikleri ile çalışma olanakları sağlayan makinelerdir.

Genel olarak Manlift ürün gruplarında en çok tercih edilen ve bir çok farklı isim ile telaffuz edilen ürünleri listeledik. Manlift ürünlerinin geneli Kiralama ile temin edilir. Depo, Avm gibi sürekli çalışma istenilen iş alanlarında satın alma yolu ile temin edilmesine rağmen İnşaat, Şantiye ve diğer büyük tüm projelerde bu ürünler Sigorta, Operatör, Bakım ve Diğer Teknik sorunlar gibi bir çok kriterlerin Kiralayıcı firma tarafından karşılanmasından ötürü Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olarak kiralama yolu ile temin edilir.

Fatih Vinç A.Ş. Manlift, Platform ve Forklift – İletişim & Ulaşım

Fatih Vinç A.Ş. olarak Türkiye’nin tüm bölgelerinde Manlift, Platform, Forklift Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri vermektedir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, fiyat teklifi almak iletişim sayfasından iletişim bilgilerini alabilir yada iletişim formunu doldurarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Fatih Vinç A.Ş. İletişim Bilgileri ve Şubeler

TEL  : +90 (262) 600 00 34
GSM : +90 (531) 734 55 43