Makaslı Platform ve Kiralama

3 metre ile 25 metre aralığında yüksekliği olan iç yada dış mekanların yük kaldırma ve personel yükseltici aracı olarak kullanılan manlift grubu ürünlerinden makaslı platform. En fazla kullanılan platform türü olan bu platformlar için, fazla yükseklik gereksinimi olmayan işlerin ustası gözü ile bakılabilir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Tekirdağ, Kocaeli ve Gaziantep çevre bölgelerinde Fatih Vinç A.Ş. tarafından kiralama ve teknik servis hizmetleri vermektedir.

Hem Türkiye’nin en geniş seçenek grubunu barındıran platformları ile hem de uzman desteği ile Türkiye geneli platform kiralamada sorunsuz ve 7/24 teknik desteği ile Fatih Vinç A.Ş. tercih edebilirsiniz.

Makaslı Platformlar ile bir çok İnşaat işleri dışında Deponuzda yüksek bir yere kaldırmanız gereken yük varsa, bina dışı cam temizliği yapmanız gerekiyorsa, çevre düzenleme için ağaç budama yapılması gerekiyorsa makaslı platform kullanmak en uygun çözüm olacaktır. Türkiye’de pek çok firma temizlik, onarım, bakım ve inşaat işlerinde makaslı platform kullanımını görebilirsiniz. Büyük reklam panolarının düzenlenmesi, afişlerin asılması, bina giydirmeleri gibi işler de makaslı platformların kullanım yerleri olarak görülebilir. Çalışma alanınız dar olsa bile makaslı platform çalışmayı gerçekleştirmekte başarılı olacaktır.

Firmanızın yapacağı dönemsel işlerde platform kiralama yoluna gitmeniz satın almaya nazaran, mali açıdan daha güçlü olmanızı da sağlayacaktır. Bir kaç personel kullanarak ve kaza riskini göze alarak yapacağınız işleri makaslı platform kullanarak daha akılcı biçimde ve iş güvenliği yasalarına uyarak gerçekleştirme olanağınız var. Makaslı platform kullanımı ile zaman, para, personel kazancı elde edebilirsiniz. Beden gücü yerine platformu kullanımı ile personel istihdam rakamlarınız azalır ve gideriniz düşer. Bu bütçeyi platform kiralama ile kullanıp zaman kazanırsınız ve beraberinde para kazancınız artar. Aynı zamanda tehlike arz edebilecek yüksek noktalardaki çalışmalar makaslı platformun güvenli yapısı ile daha güvenilir hale gelecek, iş kazaları riskiniz azalacaktır. Makaslı platformların yapısı en olmadık durumlara karşı bile güvenlik özellikleri ile dikkat çeker.

Akülü (Elektrikli) ve Dizel Alt Grubu ve şartlara göre belirlenen yükseklik ölçüleri ile Kiralama yöntemi Makaslı Platform ürünlerinde en uygun ve en iyi yöntemdir. Haulotte, Dingli, Snorkel, Genie, JLG, HAB, ELS ve bir çok markanın ürünlerinden birini tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin tüm bölgelerinde hizmet veren firmamız Fatih Vinç A.Ş. ile Kiralama ve Teknik Servis konusunda destek alabilirsiniz.

Makine parkımızda yer alan ürünlerimizi inceleyebilir yada bizim ile iletişime geçerek fiyat bilgisi, ürün bilgisi alabilirsiniz.

Kiralama ve Teknik Servis Hizmet Ağımız

Fatih Vinç A.Ş. olarak Manlift, Platform, Forklift ve Vinç ürün gruplarında Türkiye’nin en büyük, Dünyanın 61. büyük makine parkımız ile Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri veriyoruz. Kocaeli Gebze’de yer alan Merkezimiz dışında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Tekirdağ şubelerimiz ile bulunduğu il ve ilçeler dışında çevre illere de Kiralık Manlift, Platform, Forklift ve Vinç hizmeti veriyoruz. 

Makaslı, Eklemli, Sepetli ve Telehander Manlift Ürünleri

Şubelerimiz ve Hizmet Bölgeleri

Kocaeli, Sakarya, Düzce ve İstanbul (Asya)

Kocaeli / Gebze’de yer alan merkezimiz; Kocaeli ve tüm ilçelerinde olmak üzere Sakarya, Düzce ve İstanbul Asya yakasına Makaslı, Eklemli, Dikey, Teleskopik, Sepetli, Örümcek Platform, Telehander ve Forklift makine gruplarında Kiralama, Teknik servis hizmetleri verirken. Kiralama sonrası 7/24 Teknik Destek sağlıyoruz. Kiralamalarımız Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olarak belirlendiği için ve kullanım alanına göre belirlenecek makineye göre fiyatlandırma vardır. Kiralama birimimiz ile iletişime geçerek çalışma alanı, makine seçimi ve diğer konulara da daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Teknik Servis ekibimiz Makinelerin Bakım ve Onarımları dışında, Revizyon ve Periyodik bakımlarını da yapmaktadır. Kiralama öncesi ve sonrası makine bakımları makine’nin sağlığı ve daha uzun süre kullanımlar için önemlidir.

Kocaeli / Gebze İletişim Bilgileri

Tel : +90 (262) 600 00 34
GSM : +90 (531) 734 55 43
E-Posta : info@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç A.Ş. Kocaeli – Gebze

İstanbul Avrupa Yakası ve Çevresi

İstanbul, Başakşehir de olan şubemiz Avrupa yakasında ve çevre illerin tüm kiralama, teknik servis taleplerinde deneyimli ve tecrübeli kadrosu ile karşılamaktadır. Akülü, Dizel, Elektrikli, Çekilebilir, Dar Şasi, Geniş Şasi ve diğer tüm Manlift ve alt gruplarında kiralama hizmeti vermektedir.

Başakşehir, Başak Mahallesinde yer alan şubemizde dilediğiniz boyut, ebat, marka ve modellerde platform, forklift ve vinç makine gruplarından seçim yaparak kiralama hizmeti alabilirsiniz.

İstanbul Şube İletişim Bilgisi

TEL  : +90 (212) 488 66 08
GSM :+90 (534) 980 00 28
E-Posta: istanbul@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç İstanbul Şube

Ankara Şube ve Konya, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kayseri, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir, Aksaray, Karabük 

Ankara Yeni Mahalle Ostim’de yer alan şubemiz Manlift ürün grupları ve diğer tüm makinelerde tecrübeli kadrosu ile Ankara’nın tüm ilçelerinde ve çevre iller Konya, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kayseri, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir, Aksaray ve Karabük’te kiralama, teknik servis hizmetleri vermektedir.

Müşterilerimizin Manlift, Platform, Forklift ve Vinç ürün talepleri dışında diledikleri boyut ve ebatlarda zor koşullardaki tüm şartlara uygun yüksekliklerde makine temin ederken, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çalışmalar yürütür.

Ankara Şube İletişim Bilgileri

TEL  :+90 (312) 386 00 34
GSM : +90 (542) 830 58 25
E-Posta: ankara@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç Ankara Şube

İzmir Şube ve Manisa, Muğla, Aydın, Antalya, Burdur, Denizli, Uşak

İzmir Bornova’da yer alan şubemiz Makaslı Platform, Eklemli Platform, Dikey Platform, Teleskopik Platform, Örümcek Platform, Sepetli Platform, Telehander ve Forklift ürün gruplarında İzmir ve ilçeleriyle Antalya, Muğla, Denizli, Uşak, Burdur, Aydın, Manisa illerinde de kiralama, teknik servis hizmetleri vermektedir.

Bulunduğu bölge ve çevrelerindeki manlift ihtiyaçlarında 5 metre ile 65 metre arası tüm personel yükseltici ürünler ve 1 ton ila 20 ton arası forklift ürünleri ile taşıma, kaldırma, yükleme hizmeti de vermektedir.

İzmir Şube İletişim Bilgileri

TEL  :+90 (232)  887 11 04
GSM :+90 (546) 518 75 11
E-Posta: izmir@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç A.Ş. İzmir Şube

Bursa Şube ve Balıkesir, Yalova

Bursa Osmangazi’de yer alan şubemiz 1985’de kurulmuş olup Bursa bölgesindeki sektörün en tecrübeli kiralama firmasıdır. Akülü ve Dizel Manlift, Platform ürünlerinde Yük taşıma, Kaldırma, Yükleme işlerinde Forklift, Sepetli Platform ve Telehander ürünleri ile kiralama hizmetleri vermektedir.

Tecrübeli Teknik Servis kadrosu ile 7/24 teknik destek ve servis sağlarken son teknoloji araçlarımız ile hizmet vermektedir.

Bursa Şube İletişim Bilgileri

TEL : +90 (224) 254 83 57
GSM :+90 (532) 463 14 45
E-Posta: bursa@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç A.Ş. Bursa Şube

Tekirdağ Şube ve Edirne, Çanakkale, Kırklareli 

Tekirdağ Çerkezköy’de yer alan şubemiz, Akülü ve Dizel Makaslı, Eklemli, Dikey, Teleskopik Platformların yanında Sepetli Platform, Örümcek Platform, Telehander ve Forklift ürünlerinde kiralama hizmeti vermektedir. Şubemizde yer alan teknik servis birimimiz 7/24 hizmet verirken, Edirne, Çanakkale ve Kırklareli bölgelerine de hizmet vermektedir.

Manlift Platform ve Forklift ürünlerinde dilerseniz şubemizi ziyaret ederek makine parkımızı inceleyebilir ve kiralık ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tekirdağ Şube İletişim Bilgileri

TEL  :+90 (282) 725 15 61
GSM :+90 (546) 518 75 23
E-Posta: cerkezkoy@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç A.Ş. Tekirdağ Şube

Eskişehir Şube ve Kütahya, Isparta, Bilecik, Afyon, Uşak

Eskişehir Odunpazarı Estim’de yer alan şubemizde tüm elektrikli, dizel, akülü, çekilebilir ve diğer manlift ürünlerinde kiralama hizmeti verir. Dilediğiniz boyut, marka ve modellerde tercih ettiğiniz makineyi dilerseniz şubemizde görerek kiralama hizmetini başlatabilirsiniz.

Şubemiz; çevre iller Kütahya, Isparta, Bilecik, Afyon ve Uşak il ve ilçelerinde de hizmet vermektedir. Şubemiz teknik servis personelleri 7/24 kiralama öncesi ve sonrası servis desteği sağlarken, son teknoloji araçlarımız ile yükleme, kaldırma hizmetleri de vermekteyiz.

Eskişehir Şube İletişim Bilgileri

TEL  :+90 (222) 228 05 38
GSM :+90 (546) 518 75 72
E-Posta: eskisehir@fatihvinc.com.tr

Fatih Vinç A.Ş. Eskişehir Şube

Fatih Vinç A.Ş. – Tanıtım Videosu

Manlift ve diğer makineler ile ilgili daha fazla bilgi almak için Manlift Nedir, Manlift Çeşitleri, Elektrikli Manlift ve Platformlar sayfalarını ziyaret ederek bilgi edinebilir ayrıca Makine parkımızda yer alan ürünlerimizi incelemek için ürünlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Elektrikli Manlift ve Platformlar

Elektrikli Manlift ve Platformlar

Elektrikli yada Akülü Manlift ve Platformlar 5 metre ile 17,50 metre arası Haulotte, HAB, Holland Lift, Skyjack, Genie, Jlg, Dingli, ELS, Snorkel ve bir çok marka tarafından üretilen genelde Akülü Makaslı Platform, Akülü Eklemli Platform, Akülü Dikey Platform ve Akülü Teleskopik Platformlar ile çok sık tercih edilen sessiz çalışma olanağı sağlayan makinelerdir. 

Dingli Elektrikli Makaslı Platformlar

Elektrikli Manlift ve Platformlar daha çok sessiz bir şekilde çalıştığı için Alışveriş Merkezleri, Avm, Depo ve bir çok inşaat alanlarında tercih edilirken, kiralama yöntemi ile kiralayıcı firmalardan temin edilen personel yükseltici ürünlerdir. Kullanım alanı ve şartlara göre Makaslı Platform, Eklemli Platform ve Dikey Platformlar tercih edilirken ürünlerin Elektrik aksamları ile ilgili sorunlar oluşmaması için Manlift Kullanma Talimatlarını göz geçirmeleri ve IPAF belgeli operatörler tarafından kullanılmalıdır.

Elektrikli Manlift ve Platform Çeşitleri

Genel tanımı Manlift olan Türkiye’de Personel Yükseltici olarak adlandırılan Manlift ürün gruplarından Akülü tipleri; Akülü Makaslı Platform, Akülü Eklemli Platform, Akülü Dikey Platform ve Akülü Teleskopik Platformlardır. Bu ürünler kullanım alanları ve şartlarına göre İnşaat, AVM ve bir çok alanda tercih edilir. Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık kiralama yöntemi ile Kiralayıcı firmanın sorumluluğunda firmalara kiralanır.

Elektrikli Manlift Platformlar

Elektrikli Manlift ve Platformların Motor Bilgisi

8 Metre Elektrikli Makaslı Platformlarda 2.2 Kw Kaldırma Motoru, 4×6 Volt 232 Amper Akü mevcut ve 230 Kg kaldırma kapasitesi vardır. Elektrikli Dikey Platformlarda 4.7 Km Sürüş Hızı, 24v 240a Güç kaynağı ve Maksimum yükseklikte sürüş imkanı verir. Akülü Eklemli Platformlar ise 8×6 – 305 Amp/h Güç kaynağı, 230 kg kaldırma kapasitesi ile güvenli bir şekilde yükseklerde çalışma imkanı sağlar.

Snorkel A46 JE – Akülü Eklemli Platform Özellikleri

Çalışma Yüksekliği16 mPlatform Yüksekliği13 m
Platform Ölçüleri1,0 x 1,83  mYatay Erişim8,1 m
Kaldırma Kapasite kg227Ağırlık kg6850
Genişlik1,7 mUzunluk5,6 m
Platform Yükseklik2.0 mNakliye Ölçüsü1,7 x 5,6 x 2,0 m
Max Tırmanma Eğimi %%30Güç Kaynağı8x6V 360Ah

Elektrikli Manlift Kiralama

Firmamız Fatih Vinç A.Ş. Türkiye’nin tüm bölgelerinde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Tekirdağ şubeleri ve Kocaeli, Gebze Merkezi ile Akülü, Elektrikli Makaslı Platform, Dikey Platform, Eklemli Platform ve Teleskopik Platformun ürünlerinde bir çok Marka ve Modellerde geniş makine parkı ile kiralama ve teknik destek vermektedir.

Akülü ve Elektrikli Manlift ürünlerinde belirlenen ürüne ve kiralama süresine göre fiyatlandırma çıkarken. Kiralayıcı firma makine ile ilgili tüm sorumlulukları alır. Makine’nin teknik desteği, garanti, sigorta v.b tüm evrak işlerini kiralayıcı firma üstlenir ve Kiralama yapan firmanın talebi doğrultusunda operatörde görevlendirir.

Skyjack SJ3219 Elektrikli Makaslı Platform Tanıtım Videosu

Fatih Vinç A.Ş. Manlift, Platform ve Forklift 

Fatih Vinç A.Ş. olarak Türkiye’nin tüm bölgelerinde Manlift, Platform, Forklift Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri vermektedir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, fiyat teklifi almak iletişim sayfasından iletişim bilgilerini alabilir yada iletişim formunu doldurarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Fatih Vinç A.Ş. İletişim Bilgileri ve Şubeler

TEL  : +90 (262) 600 00 34
GSM : +90 (531) 734 55 43

Manlift Çeşitleri

Manlift Çeşitleri

Manlift Personel Yükseltici Makinelerin bir çok alt grupta Akülü, Dizel, Sepetli, Ahtapot, Eklemli, Makaslı, Örümcek, Dikey, Teleskopik, Paletli, Araç Üstü, Kırmalı, Çift Mastlı, Tek Mastlı, Elektrikli, Dar Şasi ve Geniş şasi olmak üzere kullanım alanına ve ihtiyaca göre çeşitleri bulunmaktadır. 

Manlift Çeşitleri

Manlift nedir konumuzda genel anlamda Manlift ürünlerinin ne olduğunu, nerelerde kullanıldığı ve nasıl temin edileceğini işlemiştik. Türkiye’de inşaat sektörü ile birlikte kullanımı çok daha fazla bir şekilde artan ve güvenli bir şekilde işçilerin yükseklerde rahat çalışma olanağı sağladığı için tercih edilen Manliftler, şartlara ve kullanılacağı bölgeye göre çeşitleri vardır.

Genel olarak; Makaslı Platform, Eklemli Platform, Dikey Platform, Teleskopik Platform, Örümcek Platform ve Sepetli Platformlar tercih edilirken hemen hemen tüm büyük projelerde, inşaat alanlarında ve büyük alışveriş merkezlerinde kullanılmaktadır. Kiralama yolu ile temin edilen makinelerin Manlift Kullanma Talimatları‘na uygun şekilde ve IPAF belgeli operatörler tarafından kullanılmaktadır.

Manlift – Makaslı Platformlar

Dingli Akülü Makaslı Platform

Akülü (Elektrikli), Dizel olmak üzere iki türde motor çeşitleri varken aynı zamanda Dar Şasi, Geniş Şasi, Mini Makaslı, Yarı Otomatik ve Kendinden Yürüyüşlü olmak üzere çeşitleri olan makinelerdir. 5 metre ila 28 metre arası yüksekliklerde modelleri olan Makaslı Platformlar ABD, Çin, Almanya, Fransa menşeili bir çok ülke tarafından Haulotte, Dingli, Jlg, Genie, ELS, Iteco, Holland Lift markaları tarafından üretilmektedir. Personellere ve Çalışanlara direk olarak taşınabilir araçları ile birlikte Dikey bir yükseklik sunarken maksimum yükseklikte ileri ve geri olmak üzere 1-2 metre’de çalışma payı verir.

Standart 10 Metre Akülü Makaslı Platform Teknik Özellikleri

Çalışma Yüksekliği10.0 m.
Platform Yüksekliği8.0 m.
Kaldırma Kapasitesi230 Kg.
Platform Ölçüleri2.27 x 0.81 m.
Platform Uzatma Bölümü90 cm.
Uzunluk2.48 m.
Genişlik0.81 m.
Yükseklik/Korkuluklar Açık2.34 m.
Yükseklik/Korkuluklar Kapalı1.88 m.
Aküler4 x 6V / 225 Ah
Şarj Ünitesi24V / 25A
Tekerlek Ölçüsü381 x 127 mm.
Ağırlık2.140 Kg.

Manlift – Eklemli Platformlar

Haulotte HA260PX – Dizel Eklemli Platform

Akülü (Elektrikli), Dizel olmak üzere iki motor çeşitleri olan 8 metre ila 43 metre arası yüksekliklerde personel yükseltici olarak kullanılan bir manlift çeşididir. Makaslı Platform, Dikey Platform gibi dikey şekilde yükselme sağlayan makinelere oranla en büyük farkları bulundukları konumdan eklemli kullanımı sayesinde uzanarak çalışma olanakları sağlamasıdır. Fransa, Çin, ABD ve bir çok ülkenin menşeyi olduğu Haulotte, Dingli, Snorkel, JLG, Genie gibi markalar tarafından üretilmektedir.

Standart 26 Metre Dizel Eklemli Platform Teknik Özellikleri

Çalışma Yüksekliği25,6Sürüş Hızı (km/sa)0,5×4,5
Platform Yüksekliği23,6Dönme Yarıçapı – Dış3,90
Platform Kapasitesi230Max. Tırmanma40
Platform Ölçüleri1,8×0,8İz Bırakmayan385/65-22,5
Kapalı Halde2,67Güç Kaynağı43,1 kW-58,6 CV
Genişlik (m)2,38Ağırlık(kg)1420

Manlift – Dikey Platformlar

Haulotte Star 10 – Akülü Dikey Platform

Akülü (Elektrikli) ve Çekilebilir çeşitleri olan Dikey Platformlar, Çekilebilir modellerinde Çift mastlı, Tek Mastlı Kendinden yürüyüşlü modelleri vardır. Haulotte ve Dingli tarafından üretilen Dikey Platformlar Makaslı Platformlar gibi dikey şekilde yükleme sağlarken daha küçük alanlarda ve çekilebilir özellikleri ile çalışma olanağı sağlar.

Standart 10 Metre Akülü Dikey Platform Teknik Özellikleri

Çalışma yüksekliği10 m
Platform yüksekliği8 m
Yatay erişim3 m
Yük kapasitesi200 kg
Uzunluk2.7 m
Genişlik1 m
Saklama yüksekliği1.99 m
Tırmanma kabiliyeti23%
Güç Kaynağı24 V – 240 Amph
Ağırlık2 735 kg

Manlift – Teleskopik Platformlar

Haulotte H28TJ – Dizel Teleskopik Platform

Dizel Motorlu olan Teleskopik Platformlar tip olarak Eklemli Platform ürünlerine benzemesine rağmen Eklemli Platform ürünlerinden daha yükseklere eklemi olmadan direk yatay ve uzunlamasına yükselebilir ve güvenli bir çalışma ortamı sağlar. Haulotte, Jlg, Dingli, Snorkel ve bir çok marka tarafından üretilen Teleskopik Platformlar 16 metre ile 48 metre arası kullanım sağlamaktadır.

Standart 25 Metre Dizel Teleskopik Platform Teknik Özellikleri

Çalışma Yüksekliği25,30 mPlatform Yüksekliği23,30 m
Platform Ölçüleri2,44 x 0,91 mYatay Erişim17,40 m
Kaldırma Kapasite kg230Ağırlık kg13,720
Genişlik2,46 mUzunluk13,10 m
Platform Yükseklik3,00 mNakliye Ölçüsü2,50 x 11,50 x 3,00 m
Max Tırmanma Eğimi %45Yakıt TipiDizel

Manlift – Örümcek Platformlar

Cela DT24 – Örümcek Platform

Paletli, Spider, Ahtapot isimleri ile de telaffuz edilen Örümcek Platformlar Eklemli Yükselme, Dikey ve Yatay yükselme özellikleri ile bir çok alanda tercih edilen güvenli bir personel yükseltici makinedir. Cela, Teupen, Hinowo, Dino Lift ve bir çok marka tarafından üretilen Örümcek Platformlar 15 metre ile 40 metre arası yüksekliklerde çalışma imkanı verir.

Standart 24 Metre Örümcek Platform Teknik Özellikleri

Çalışma Yüksekliği24 MetreYatay Erişim (km/sa)14 Metre
Kapasite230 KgUzunluk (m)4,85
Genişlik (m)1,50 MetreYükseklik (m)1,97 Metre
Ağırlık (kg)2,950 KgYakıt Tipi Elektrik & Dizel
Ayaklı Dönüş360 DereceSepet Ölçüsü 1,8 x 0,7 x 1,1

Manlift – Sepetli Platform

60 Metre HR SKY600kr Araç Üstü Sepetli Platform

Araç Üstü Sepetli Platformlar Kamyonet ve benzeri araçların üzerine monte şekilde oldukları için ve hızlı bir şekilde ulaşım sağladıkları için tercih edilen 15 metre ile 70 metre arası yükseklikleri ile çalışma olanakları sağlayan makinelerdir.

Genel olarak Manlift ürün gruplarında en çok tercih edilen ve bir çok farklı isim ile telaffuz edilen ürünleri listeledik. Manlift ürünlerinin geneli Kiralama ile temin edilir. Depo, Avm gibi sürekli çalışma istenilen iş alanlarında satın alma yolu ile temin edilmesine rağmen İnşaat, Şantiye ve diğer büyük tüm projelerde bu ürünler Sigorta, Operatör, Bakım ve Diğer Teknik sorunlar gibi bir çok kriterlerin Kiralayıcı firma tarafından karşılanmasından ötürü Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olarak kiralama yolu ile temin edilir.

Fatih Vinç A.Ş. Manlift, Platform ve Forklift – İletişim & Ulaşım

Fatih Vinç A.Ş. olarak Türkiye’nin tüm bölgelerinde Manlift, Platform, Forklift Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri vermektedir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, fiyat teklifi almak iletişim sayfasından iletişim bilgilerini alabilir yada iletişim formunu doldurarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Fatih Vinç A.Ş. İletişim Bilgileri ve Şubeler

TEL  : +90 (262) 600 00 34
GSM : +90 (531) 734 55 43

Manlift Nedir

Manlift Nedir

Snorkel Teleskopik Platform

Manlift yada Menlift olarak da telaffuz edilen Makaslı Platform, Eklemli Platform, Dikey Platform, Teleskopik Platform, Örümcek Platform Personel Yükselticilerin genel adıdır.

Akülü, Dizel olarak alt grupları da olan Manlift ürünleri bir çok projede ve işlerde şartlara ve koşullara göre kullanılmakta ve Personellerin 5 metre ile 48 metre arası yüksekliklerde güvenli bir şekilde çalışmalarına olanak sağlayan makinelerdir.

Haulotte, JLG, Genie, Dingli, ELS, Snorkel, Airo ve bir çok firma tarafından üretilmektedir.

Nerelerde Kullanılır

Günümüzde büyük projelerin tüm şantiye ve inşaat alanlarında Manlift ürün gruplarından tüm ürünleri görebilirsiniz. İnşaat ve Şantiye alanları dışında Alışveriş Merkezlerinde, Havalimanlarında, Demir yollarında ve daha bir çok çalışma alanlarında tercih edilen manliftler ayrıca Depolama işlerinde de kullanılmaktadır.

Nasıl kullanılır

Snorkel ve Airo Eklemli Platform

Manlift ürünlerinin standart Manlift Kullanma Talimatı bulunmaktadır. Ayrıca koşullara ve şartlara göre de kullanımı ile ilgili bilgi sahibi olmak gerekir. Bu sebep ile IPAF yetkisi olan firmalar Operatör yetiştirmekte ve makineyi kullanacak personellere gerekli eğitimi vermektedir.

Fatih Vinç A.Ş. olarak tüm operatörlerimiz IPAF belgeli ve IPAF tarafından eğitim verebilir belgemiz bulunmaktadır. Bu sebeple Operatörü ile birlikte Kiralama yaptığımız Makaslı Platform, Eklemli Platform, Dikey Platform, Teleskopik Platform, Örümcek Platform ve Paletli Platform ürünlerinde operatörlerimiz gerekli evrakları ile tüm İnşaat, Şantiye, Avm v.b kullanım yerlerinde kiralama yapan firmanın işlerinde bizzat yer alabilirler.

Ayrıca Manlift ürün gruplarının kullanımı ile ilgili makine üreticileri olan Haulotte, Jlg, Genie ve Dingli firmaları bizzat eğitim vermekte ve internet üzerinden videolu anlatımlar yapmaktadır.

Nasıl Temin Edilir

Dingli Makaslı Platform

Manlift ürünleri genelde kiralama yolu ile temin edilir. Depolama ve AVM’lerde satın alma yolu ile de temin edilen manliftlerin. Periyodik bakımları, Sigorta, Kasko v.b bir çok evrak durumu ile uğraşmamak ve makineyi kullanacak operatör seçimi ile de uğraşmamak için kiralama yöntemi firmalar tarafından tercih edilir. Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık kiralama yöntemleri ile belirlediğiniz makineyi kiralayabilirsiniz.

Kiralama sayesinde makine’nin teknik sorunları, periyodik bakımları ve diğer evrakları ile uğraşma durumunu kiralayıcı firma üstlenmektedir. Manlift ürün gruplarından hangi ürün sizin çalışma alanınıza ve işlerinize uygun ise öncelikle kiralayıcı firma ile bunu belirlemeniz hem temin ettiğiniz üründen daha fazla verim alırsınız ve çalışma şekline zamanına göre de kiralama işlemi yapabilirsiniz.

Haulotte Makaslı Platform Tanıtım Videosu

Haulotte Eklemli Platform Tanıtım Videosu

Fatih Vinç A.Ş. Platform, Forklift, Vinç – İletişim & Ulaşım

Fatih Vinç A.Ş. olarak Türkiye’nin tüm bölgelerinde Manlift, Platform, Forklift Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri vermektedir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, fiyat teklifi almak iletişim sayfasından iletişim bilgilerini alabilir yada iletişim formunu doldurarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Fatih Vinç A.Ş. İletişim Bilgileri ve Şubeler

TEL  : +90 (262) 600 00 34
GSM : +90 (531) 734 55 43

Eklemli Platform Kiralama Adana

Eklemli Platform Kiralama Adana ve Çevre Bölgelerinde Satış, Kiralama, Teknik Servis ve Kiralama sonrası destekleri ile bir çok projede yer alarak hizmetler vermeye devam etmektedir. Eklemli Platformların İç mekan manlift çalışmalarında tercih edilen manlift türü genelde akülü olan modeller olacaktır. Bunda akülü modellerin sessiz çalışmasının ve hava kirliliğine mahal vermeyecek biçimde akülü olarak çalışmasının önemi büyüktür. Dış mekanların aksine yapılacak çalışma iç mekanda olduğunda gürültü de temiz hava da önem taşır.

Çalışmalarda bir de yer sıkıntınız varsa akülü eklemli platformu tercih etmeniz gereken başlıca seçenek olacaktır. Fatih Vinç A.Ş. olarak Türkiye’nin tüm bölgelerinde akülü eklemli platform ve dizel eklemli platform ürünleri ile birlikte diğer manlift ürünlerinde geniş makine parkı ile size yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Eklemli Platform Kiralama Adana ve Çevre Bölgelerinde Kiralama – Teknik Servis Hizmetleri

Eklemli Platformlar

Depolama alanlarında, marketlerde, lojistik alanlarında yüklerin kaldırılmasında eklemli platform yapısı nedeni ile de tercih sebebidir. Özellikle dar mekanlara girmekte zorlanmayan yapısı bu tercihi etkilemekte, ufak boyutları ve kaldırma uzunluğunun fazlalığı tercihi etkilemektedir. 300 kilo yük le dikey mesafede 12 metreden 48 metreye kadar yükseğe kaldırabilmektedir. Kapalı mekan çalışmalarında ortam sessizliğine herhangi bir etki yapmadan çalışma akülü eklemli platformlar ile kolayca üretmektedir.

Eklem özellikleri sayesinde üstün manevra kabiliyetine ulaşırlar.Uzaktan kumanda vasıtasıyla personel olmadan dahi kendinden yürüyüş modu bulunması sebebi ile kolay kullanma olanağının bulunması da avantajlar arasında söylenebilir.

Bina içi çalışmalarının en önemli modelleri arasında yer alan eklemli platformların güvenlik özellikleri de kullanıcılarını tatmin ediyor. Güvenlik özellikleri arasında; acil durum anında kullanmak üzere tasarlanmış olan acil durdurma butonları, ağırlık tutma ve emniyet kilidi sistemi söylenebilir. Adana firmaları özellikle depo, fabrika, market gibi kapalı alanlarda manlift gereksinimlerinde akülü eklemli platform tercihinde bulunacaklarsa Fatih Vinç A.Ş. ile iletişime geçerek modelleri incelemelidirler.

Adana’da Eklemli Platform Kiralama Hizmeti

Eklemli Platform Kiralama hakkında daha fazla bilgi ve ücret bilgisi için sitemiz üzerinden veya direk olarak bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Adana’da bulunan bir çok proje ve inşaat işlerinde firmamız Manlift, Platform ve Forklift ürünlerinde kiralama hizmeti vermeye devam etmektedir. Merkez, Ceyhan, Seyhan, Karataş, Yumurtalık, Tufanbeyli, Pozantı ve diğer tüm ilçelerinde makine parkımızdan bir çok ürün çalışmaktadır.

Yüksek maliyetli platformları satın almak yerine kiralamak işletme bütçesine yük getirmeden kullanmak bütçenizi rahatlatır. Belli bir dönem ihtiyacınız manlift için satın alma yoluna gitmek bütçeye ciddi yük getirir. Bunun yerine Fatih Vinç gibi uzman platform kiralama firması ile çalışmak pek çok avantajı maliyet yanında sağlayacaktır. En son teknoloji manlift seçenekleri ile çalışma imkanını size günlük, haftalık, aylık yada yıllık gibi dönemler için sunmakta olan Fatih Vinç A.Ş. ; aynı zamanda operatör desteğini firmalara sunmakla birlikte sertifikalı ve uzman operatörler ile daha güvenli gerçekleşmesi için yardımcı oluyor.

Snorkel A38E Akülü Eklemli Platform Tanıtımı

Fatih Vinç A.Ş. Platform, Forklift, Vinç – İletişim & Ulaşım

Fatih Vinç A.Ş. olarak Adana ve çevre bölgelerinde Manlift, Platform, Forklift Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri vermektedir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, fiyat teklifi almak iletişim sayfasından iletişim bilgilerini alabilir yada iletişim formunu doldurarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Fatih Vinç A.Ş. İletişim Bilgileri ve Şubeler

TEL  : +90 (262) 600 00 34
GSM : +90 (531) 734 55 43

Makaslı Platform Kiralama Adana

Dingli Akülü Makaslı Platform

Makaslı Platform Kiralama Adana ve Çevre bölgelerinde hizmeti verirken, manlift ürünleri ile ilgili olarak satış, teknik servis ve kiralama sonrası destekte vermektedir. Ürünlerinin 2 alt modeli bulunmaktadır; Akülü Makaslı Platform ve Dizel Makaslı Platformlar olarak ayrılır. Akülü Makaslı Platformlar ile İç mekan yük kaldırma işlerinde hava temizliği önem taşımaktadır. Ayrıca yapılacak çalışmanın çoğu kez daha az ses çıkarılarak gerçekleştirilmesi gerekliliği olabilir.

Örneğin faaliyetine deva eden mekanlar da gürültülü bir çalışma ile malzemelerin yükseğe kaldırılması gürültü kirliliği yapacağı gibi eğer müşterilerde mekan içerisinde ise pek hoş olmaz. Türkiye’nin tüm bölgelerinde ve illerinde Fatih Vinç ile akülü makaslı platform seçimi yaparak bu gibi olmadık durumlar ile karşılaşmazsınız. Akülü platform modelleri sessiz ve iç mekanın havasını bozmayacak biçimde doğaya saygılı bir çalışma ortamı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Makaslı Platform Kiralama Adana ve Çevre Bölgelerinde Hizmetler

Bir inşaat sahası içerisinde yüksek ses pek önem arz etmese bile sesin daha az çıkmasının önemli olduğu market, AVM gibi alanlar da olacaktır. Bu alanlarda manlift veya platform ihtiyacı ortaya çıktığında akülü platform seçenekleri öne çıkacaktır. Şarj edilebilir akü ile çalışmakta olan ve ağır yükler için birebir çözüm üretecek olan akülü makaslı platform kesinlikle başta düşünülmesi gereken seçenek olmalıdır.

Çalışma sahasının daha temiz bir havaya sahip olmasını, daha az ses kirliliği ile uzun çalışmalarda oluşabilecek sağlık sorunlarını düşünüyorsanız bu modele yönelmelisiniz. Yüksek tavanı olan her mekan da yüklerin yukarılara kaldırılması için en uygun çözüm alternatifidir.

Makaslı Platform Ürünleri

Adana ve çevre illerinde de bir çok projeye ve inşaat işlerine Makaslı Platform ve diğer Manlift ürün gruplarında yer alan ürünlerin Kiralama, Satış ve Teknik Servis hizmetlerini veren firmamız. Adana’nın tüm ilçelerine de hizmet vermektedir. Merkez, Seyhan, Ceyhan, Pozantı, Yumurtalık, Karataş, Tufanbeyli ve diğer tüm ilçelerde Makaslı Platform Kiralama ve Makaslı Platform ürünlerinde teknik servis hizmeti vermektedir.

Ayda 1-2 kez kullanma ihtiyacınız olan akülü makaslı platformu satın alma yoluna gitmek pek akıllıca olmayacaktır. İşletme bütçesini düşünenler ağır yüklerin kaldırılmasında kullanacakları platformları kiralama yoluna gidiyor. Bu platform kiralama hizmeti ile bütçe için önemli kazançlar elde edebiliyor ve başka alanlara daha güçlü yatırımlar yapma olanağını elde edebiliyorsunuz. Türkiye’nin tüm bölgelerinde hizmet veren Fatih Vinç A.Ş. deneyimli kadrosu ile 7/24 teknik destek sunarak kiralama sonrası da hizmetler vermektedir.

Adana’da Kiralama Hizmetleri

Dönemsel manlift ve platform kiralamalarda oldukça fazla alternatif ile hem Hem Merkez hemde Türkiye’nin tüm bölgelerinde yer alan kurumsal ofislerimize de uğrayarak hem de internet şubesi üzerinden fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Türkiye’de bulunan bir çok şantiye ve projelere platform kiralama parkı ile hizmet vermeye çalışan Fatih Vinç, akülü makaslı platform için de en son teknolojik ürünleri sunmaktadır. Depolama alanında gürültü istemeyen ama yük kaldırma kapasitesinde de ödün vermeyen modeller istiyorsanız siz de Fatih Vinç ile iletişime geçerek size uygun olan akülü makaslı platform alternatiflerine göz gezdirmelisiniz.

Haulotte Marka Akülü Makaslı Platform Tanıtımı

Fatih Vinç A.Ş. Platform, Forklift, Vinç Kiralama ve Teknik Servis Hizmetleri

Fatih Vinç A.Ş. olarak Adana ve çevre bölgelerinde Manlift, Platform, Forklift Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri vermektedir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, fiyat teklifi almak iletişim sayfasından iletişim bilgilerini alabilir yada iletişim formunu doldurarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Fatih Vinç A.Ş. İletişim Bilgileri ve Şubeler

TEL  : +90 (262) 600 00 34
GSM : +90 (531) 734 55 43

Manlift Kullanma Talimatı

Manlift Kullanma Talimatı

Haulotte Compact10N – 10 Metre Akülü Makaslı Platform

Fatih Vinç A.Ş. olarak Manlift ürünlerimizde Kiralama, Projeler v.b tüm alanlarda ki kullanımı ile ilgili talimatlar aşağıdaki gibidir;

 1. Tüm çalışanlar şantiye içinde gereken kişisel koruyucu malzemeleri (baret, yelek, ayakkabı)
  kullanmak zorundadır.
 2. Her mesai öncesinde man-liftin çalışabilirliği kontrol edilmelidir.
 3. Manliftler, sadece tecrübeli ve yetkili / eğitimli operatörler tarafından kullanılmalıdır.
 4. Manliftler, kuralına uygun şekilde korkulukla ve tekmelikle çevrili olmalıdır.
 5. Çalıştırmadan önce platform giriş zinciri veya giriş kapısı kapatılmalıdır.
 6. Makina da hidrolik yağı sızıntısı veya hava kaçağı varsa makina çalıştırılmamalıdır.
 7. Kıvılcım, alev ve yanan sigaralar akülerden uzak tutulmalıdır.
 8. Akü şarj aleti yalnızca topraklanmış 3 kablolu bir AC elektrik prizine bağlanmalıdır.
 9. Aküler üzerinde çalışılırken mutlaka koruyucu giysiler giyilmeli ve gözlük takılmalıdır.
 10. Orjinal ekipmandan daha hafif aküller kullanılmamalıdır. Aküler karşı ağırlık olarak kullanılır ve
  makinanın dengesinde hayati önem taşır.
 11. Makina üzerinde şakalaşmak yasaktır.
 12. Sepet üzerinde mutlaka vücut tipi emniyet kemeri kullanılmalıdır.
 13. Çalışmaya başlamadan önce zeminin sağlam ve düz olduğu kontrol edilmelidir. Kaygan zeminlerde
  kesinlikle çalışılmamalıdır. Makine sağlam ve düz bir zemin üzerinde değilse, platform
  yükseltilmemelidir.
 14. Manliftlerin yeri değiştirilirken, güzergah üzerinde engel, boşluk, kablolar ve hortumlar gibi
  devrilmeye sebep olabilecek tehlikeler bulunmamalıdır.
 15. Manliftin hareket etmesini önlemek için tekerlek kilitleri ve takviye ayakları kullanılmalıdır.
 16. Platform yükseltilmişken denge ayakları ayarlanmamalıdır.
 17. Aşağıda herhangi bir personel veya engelin bulunup bulunmadığı kontrol edilmeden platform
  alçaltılmamalıdır.
 18. Sepetin taşıyabileceği kapasite (Güvenli Çalışma Yükü) aşılmamalıdır, sadece çalışanlar ve el
  aletlerini kaldırmak için kullanılmalıdır.
 19. Platformun içine veya bu makinanın herhangi bir parçasına merdiven veya iskele koymak ve
  dayamak yasaktır.
 20. Sepetin içine rüzgarın etkisi ile savrulabilecek alüminyum saç, kalıp malzemeleri vb. koyulmamalıdır.
  Yükler platformun çevre sınırını taşacak şekilde yerleştirilmemelidir.
 21. Platform bitişik yapılara bağlanmamalıdır.
 22. Makina şasi tablaları açıkken çalıştırılmamalıdır.
 23. Limit siviçleri üzerinde değişiklik yapılması veya bunların devre dışı bırakılması yasaktır.
 24. Kat kenarı veya boşluk kenarı gibi riskli noktalarda çalışılması gerektiğinde, kenarlara fiziksel
  bariyerler yerleştirilmeli veya işaretçinin yakın kontrolünde çalışılmalıdır. Makinanın hızının
  minimuma indirilmesi gerekmektedir.
 25. Makinanın standartında platform yüksekken hareket etme özelliği var ise hareket hızının 0,8
  km/saat’i geçmesi yasaktır.
 26. Platform ile makinanın veya diğer nesnelerin itilmesi yasaktır.
 27. Eller, kol ve bacaklar makaslardan uzak tutulmalıdır.
 28. Manliftin vinç olarak kullanılması yasaktır.
 29. Makinanın elektrik enerjisi bulunan güç hatlarıyla temas ettiği takdirde makinadan uzak
  durulmalıdır. Yerde veya platformda bulunan personel, elektrikli güç hatları kapatılıncaya kadar
  makinaya dokunmamalı veya makinayı çalıştırmamalıdır.
 30. Manlift üzerinde çalışmalarda hava enerji hatlarından güvenli mesafede bulunulmalıdır.

a-)0-50 KV 3,05 metre azami yakınlık sınırı
b-)50-200 KV 4,60 metre azami yakınlık sınırı
c-)200-350 KV 6,10 metre azami yakınlık sınırı
d-)350-500 KV 7,62 metre azami yakınlık sınırı
e-)500-750 KV 10,62 metre azami yakınlık sınırı
f-)750-1000 KV 13,72 metre azami yakınlık sınırı

31. Manlift sepeti üzerine elektrik kabloları bağlanmamalıdır.

32. Uzun süreli çalışma durumunda, çalışma sahasının alt kotları barikatla veya emniyet şeritleriyle
çevrilip giriş çıkışlar kontrol altına alınmalıdır.

33. Rüzgar hızı 30 km/saat geçtiğinde, kötü hava koşullarında manliftler kullanılmamalıdır.

34. Manliftin korkulukları üzerinden herhangi bir yapıya tırmanılmamalıdır yada yüksek haldeyken
platformdan aşağı tırmanarak çıkıp, inilmemelidir. Manliftin korkuluklarına tırmanılmamalı ve
üzerine çıkılmamalıdır.

35. Mesai bitiminde makinalar kitlenmelidir. Makinalar herhangi bir engel veya geliş gidişin olmadığı
sağlam ve düz bir yüzeye bırakılmalıdır. Platform alçaltılmalı, kontak anahtarı çıkartılıp yetkisiz
kişilerin ulaşamayacakları yerlerde tutulmalıdır ve tekerleklere takoz koyulmalıdır.

Genel Kullanım Bilgisi

Her işçi kendi emniyetini almakla yükümlüdür. Yapılacak işin gereğine uygun olarak iş güvenliği ile
ilgili her türlü gereç ve vasıtaları ilgililerden isteyip kullanmak zorundadırlar. Aksi takdirde meydana
gelebilecek kaza ve neticelerden ve iş güvenliği talimatlarını bilmemekten dolayı geçireceğiniz veya
sebep olacağınız bir kazadan dolayı sorumlu olacağınızı unutmayınız.

Manlift Kullanımı Video Anlatım

Manlift Kullanma Talimatı dışında diğer tüm ürünler hakkında; kullanım, ehliyet, ürün, kiralama ve teknik servis soru ve istekleriniz için bizim ile irtibat kurabilirsiniz. Manlift kullanma talimatı; Makaslı Platform, Eklemli Platform, Dikey Platform, Teleskopik Platform, Örümcek Platform ürünlerinin genel kullanımı ile ilgilidir.

Fatih Vinç A.Ş. Platform, Forklift, Vinç Kiralama ve Teknik Servis Hizmetleri

Fatih Vinç A.Ş. olarak Türkiye’nin tüm bölgelerinde 6 şubemiz ile Manlift, Platform, Forklift Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri vermektedir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, fiyat teklifi almak iletişim sayfasından iletişim bilgilerini alabilir yada iletişim formunu doldurarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Fatih Vinç A.Ş. İletişim Bilgileri ve Şubeler

TEL  : +90 (262) 600 00 34
GSM : +90 (531) 734 55 43

Manlift Kullanma Talimatı firmamız tarafından hazırlanmıştır, kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

Akülü Eklemli Platform Ankara

Airo Eklemli Platform

Akülü Eklemli Platform Ankara ve Çevre bölgelerinde Ağır yüklerin sorunsuz biçimde nakledilmesinde en önemli yardımcı iş makineleri platformlardır. Platformların kullanımı sayesinde işletmeler, zaman ve personel sağlığı konusunda kazanç elde ediyor. Eğer sizin işletmenizde de bu amaçla yapılması gereken iş yoğunluğu bulunuyorsa bir platform satın almayı veya platform kiralama hizmetini almayı düşünmelisiniz.

Ağır işlerin kolaylaşmasını sağlayan platform ile pek çok işinizi kısa sürede gerçekleştirebilecek, kullanılan personel sayınız düşecek, yeni iş güvenliği yasasına uygun biçimde personel sağlığı tehlikeye atılmayacak, iş kazası sayınızda ciddi azalmalar görülecektir. Türkiye platform kiralama firmalarının en büyüklerinden olan Fatih Vinç, Ankara geneli için bu olanakları vermek amacı ile Ostim şubesi ile hizmetler veriyor.

Akülü Eklemli Platform Ankara ve Çevre Bölgelerinde Kiralama Hizmetleri

Farklı işlerde farklı platform türlerini tercih etmek zorunluluktur. Ama firmaların platform seçiminde daha çok marka ve model beklentisini çok iyi bilen Fatih Vinç, oldukça geniş bir makine parkı ile Ankara firmaları için platform kiralama hizmeti sunmaya çalışıyor. Özellikle bina içi mekanlarda kullanımda tavsiye edilen akülü eklemli platformlarda oldukça fazla alternatif Ankara ve ilçeleri için makine parkında yer buluyor. İç mekanlarda dar yapısı sebebi ile rahatça kullanım olanağı veren platform türü olarak kabul görüyor. Dış mekanlarda kullanımda da şarj edilebilir akülerle verimli çalışmalar yapılabilir.

Akülü eklemli platform ankara diğer platformlara göre ufak olan yapısı ve ismini aldığı eklem yapısı, yapılacak çalışma için avantajı getiriyor. Fatih Vinç, akülü eklemli platform kullanımı her ne kadar kolay olsa da kiralama hizmetleri beraber firmalara sertifika sahibi operatör desteği de sunmaktadır. Güvenlik amacı ile pek çok platformda görülen acil durum durdurma butonları da akülü eklemli platform modellerinde bulunuyor. Platform kiralama ile alınacak hizmetin kalitesini düşünen Ankara firmaları Fatih Vinç ile çalışmayı seçiyor.

Haulotte Akülü Eklemli Platform Tanıtım Video


İç yada dış mekanlarda kullanma ihtiyacınız olan vinci satın alma yoluna gitmek, platform kiralama hizmeti alma ile karşılaştırıldığında işletmelerin zararına olacaktır. Platform kiralaması ile işletmeler personel kazancı, işleri için zaman kazancı elde etmiş olacaktır. Dönemsel yük taşıma ihtiyaçlarını giderme işini Ankara genelinde güvenilir platform kiralama firması olan Fatih Vinç ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

Akülü Eklemli Platform Ankara Kiralama ve Teknik Servis Hizmetleri İletişim Bilgisi

Fatih Vinç A.Ş. olarak Ankara ve çevre bölgelerinde Manlift, Platform, Forklift Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri vermektedir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, fiyat teklifi almak iletişim sayfasından iletişim bilgilerini alabilir yada iletişim formunu doldurarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Fatih Vinç A.Ş. – Ankara İletişim Bilgileri ve Şubeler

Adres :

Ostim Mah. Ayyıldız San. Sitesi 1125 Sk. No:23
Yenimahalle / ANKARA

TEL  : +90 (312) 386 00 34
GSM : +90 (542) 830 58 25

DEVİR FİYAT DEĞİL HİZMET REKABETİ DEVRİ!

Fatih Vinç Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aydın, Türkiye platform pazarındaki kiralama firmalarının, artık makine parkının büyüklüğüyle değil müşteriye sundukları hizmetle ön planda olması gerektiğini belirterek aksi takdirde firmaların ayakta kalmalarının zor olacağının altını çizdi.

Son 5 yılda yükselen bir ivmeyle büyüyen platform sektörü, gerek ürün çeşitliliği gerekse adetlerini giderek yükselten kiralama firmaları ile önemli bir sektör konumuna geldi. Bu büyümeye önemli bir etken olan endüstriyel yapı inşaatları ve kamu yatırımlarının para piyasalarında yaşanan dalgalanmalarla yavaşlaması, pek çok sektörü olduğu gibi personel yükseltici platform sektörünü de etkiledi. Kiralama şirketleri arasında önde gelen firmalardan olan Fatih Vinç’in Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aydın ise yaşanan olumsuzlukların ne kadarının reel ne kadarının korkudan kaynaklı olduğunu dergimize aktararak sektörün adeta bir tablosunu çizdi.

Sektörde gereksiz panik havası hakim

Platform sektöründeki gelinen noktada müşteri beklentilerinin düşmesi ile Türkiye’de realitenin bambaşka olduğunu belirten Aydın, firmaların panik ortamından çıkması gerektiğini belirtti. Doğru yatırım kararı, kiralama sonrası hizmetin ve finans yönetiminin önemine değinen Aydın şunları söyledi:

“Türkiye platform pazarı kiralama parkı 13 bin makineye kadar geldi. Ağustos ayı öncesi sektörde makine kullanım kapasitesi yüzde 90-95 oranlarındaydı. Bu hacim içerisinde İstanbul Yeni Havalimanı şantiyesi, 2000 civarı makine parkını bünyesinde barındırmasıyla toplu olarak önemli bir payı oluşturuyordu ve 200’lü adetlere kadar geriledi. Yine de ülke genelinde kiralama parkı kullanım oranının yüzde 70’lerde seyrettiğini görmekteyiz. Fakat sektörümüzde bir panik ve şaşkınlık havası hakim. Bu şaşkınlığı döviz dalgalanmaları ve inşaat sektörünün yavaşlaması gibi sebepler oluşturuyor. Baktığımızda konut alanında hızlı bir düşüş gözlemlenmekte. Sektörümüzün konut inşaatlarındaki çalışma oranı %2 civarlarındadır. Platform sektörünün dinamikleri daha farklıdır ve hidro elektrik santraller, kimya endüstri inşaatları ve ağır sanayi inşaatlarına yönelik çalışmaları bulunmaktadır. Dolayısıyla konut sektöründeki bu hızlı düşüşün sektörümüzü derinden etkilemeyeceğini düşünüyorum.

Fiyat odaklı olmak bir şeyi değiştirmiyor

Özellikle 2015 yılından itibaren makine popülasyonunda yaşanan hızlı artışla birlikte firmaların rahatlıkla makinelerini kiralayacak işler bulduklarını belirten Aydın günümüzde müşteriye ulaşmanın kolay olmadığını belirterek şu tespit ve açıklamalarda bulundu: “Daralma öncesi dövizler ve faizler düşük, finansman maliyetleri ucuzdu. Kiralama şirketleri makine adetlerini artırdılar. Yeterli miktarda çalışan makinelerin sirkülasyon oranı da yüksekti. Dolayısıyla makine parklarını bilinçsizce anlık duruma göre büyüten, kimi zaman düşük fiyatlarla kiralamalarını artıran ve servis faturası dahi kesmeyen firmalar oldu.

Bu dönemde kiralama şirketleri maliyet analizleri yapma gereği de duymadılar. Fakat günümüzde tüm finansal argümanlar değişti. Finansman maliyetleri %30’lar oranında arttı. Makine parkı doluluk oranlarını ucuz kiralama yaparak yüksek tutmaya çalışan firmalar, cirosal anlamda bugünkü rakamlarla %30 kayba uğruyorlar. Bu da gerilemeyi hızlandırıyor. Halbuki bir maliyet analizi yapılıp gelir ve giderler toplandığında, sadece fiyat odaklı hareket eden  kiralama şirketlerinin kısa süre içerisinde gelir gider dengelerini tamamen bozduğunu görüyoruz.

“Müşteri açısından baktığımızda günümüzde ucuz ekipman kiralamak, kiralama sonrası hizmetler açısından daha pahalıya mal oluyor.”Son dönemde değişen finansal tablolardan dolayı paranın kıymeti arttı. Paranın kıymetinin arttığı yerde zaman çok daha değerli hale geliyor. Müşterilerimiz bunun bilincindeler. Dolayısıyla ucuz kiralanan ekipmanla birlikte alınacak hizmetler de sınırlı oluyor. Kira tutarı ilk etapta uygun gibi görünse de sonrasında yaşanan hizmet eksikliğinden kaynaklanan kayıplar verimsiz bir kullanıma sebep oluyor. Tüm işlerin taahhütlü olduğunu düşünürsek bu da öngörülemeyen kayıplara sebep oluyor.

Firmalara hizmet için yayılıyoruz

Devir fiyat değil hizmet rekabeti devridir. Fatih Vinç olarak biz Pazar payımızı yükseltmenin yolunun hizmetten geçtiğini düşünüyoruz. Makine yatırımlarımıza zaman zaman ara vererek altyapımızı kuvvetlendirmek için çalışmalarda bulunduk. Servis, personel ve geliştirdiğimiz programlara yaklaşık 1 milyon TL yatırım yaptıkİşimizi büyütmek adına şubeleşmeye önem verdik. Günümüz koşullarında ise daha çok müşteriye ulaşmak için sahada olmayı tercih ediyor ve müşteri ziyaretlerini sıklaştırıyoruz.Makine doluluk oranlarına göre hareket etmeyip hizmet ve operasyonel karlılığa bakıyoruz.

“Makine doluluk oranlarına göre hareket etmeyip hizmet ve ciro hesabı yaparak operasyonel karlılığa bakıyoruz”

Büyüme doğru makinelerle olmalı. Türkiye’deki projelerin süreçleri belli ve şantiyelerde ucu açık işler yok. Daha mantıklı yatırımlar olsaydı piyasa çok zorluk çekmeyebilirdi. Kendi sistemine göre değil de işe göre büyüyen firmalar bunun zorluklarını çekiyorlar.

Platform lüks olmaktan çıkıyor

Sektörün öneminin iyi anlaşılması gerektiğine de değinen Kenan Aydın, piyasada çalışan 13 bin platformun 40 bin platforma yükselecek potansiyeli olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Platform kullanımı lüks olmaktan çıkan bir sektör ve ihtiyaç olmaya başladı. Makine yoğunluk oranı yüzde 90 oranında Marmara Bölgesi’ndeyken günümüzde bu oran 70’e düştü. Sektörümüz giderek diğer bölgelerde de yayılıyor ve gidilecek çok yol var. 10 bin firma güvenli yükselme ekipmanlarını biliyorsa 10 bin firma da bilip kullanmıyor ve en az 10 bin firma da platformdan bihaber durumda. Şu anda platform sektörü Türkiye’de %30 lar civarında diyebiliriz.

Sektörün büyümesi ve platform kullanım oranlarının artması için de gerek Fatih Vinç olarak gerekse sektör derneğimiz olan Platformder olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Örneğin kamu kurumlarına giderek görüşmeler yapıyoruz. DMO’nn 2019 yılı itibariyle tamamen kiralamaya dönme kararı içerisinde platformlar yoktu ve biz bunu görüşmelerimiz neticesinde gündeme aldırdık. Ayrıca şantiye ve fabrikaların iş güvenliği denetiminin de ilçe belediye zabıtalarınca yapılmasının daha sağlıklı olacağı görüşünü dile getirdik. Yine üniversitelere giderek iş güvenliği ve yüksekte çalışmayla ilgili paneller düzenliyoruz.

Sektör bir bütündür

Her yıl yüzde 20-25 büyüyen sektörümüz makine adedi olarak yaşanan daralmadan dolayı 2019 yılında yüzde 3 civarı büyüyebilir. Burada da ikinci elin önemi ortaya çıkacaktır. Elbette firmalar zorluk çekebilir fakat kimsenin bu işten çekileceğini düşünmüyorum. Neticede bu bir ticarettir. Tedarikçisi, kiralamacısı ve finans kuruluşuyla sektör bir bütündür. Tüm ayakların birbirini kollayıcı gözetici şekilde davranması gerektiğini düşünüyorum. Bu bütünlüğün bozulmaması adına firmalar hesabını doğru yapmalı, makine adetlerini ve tiplerini doğru belirleyip hizmet odaklı yaklaşımlarını artırmalıdır.

Kaynak : http://www.fmrent.com/index.php/2019/01/29/devir-fiyat-degil-hizmet-rekabeti-devri/ – FMRent Dergisi