kiralık manlift

Kiralık Manlift

Manlift Kiralama ve Maliyetleri Hakkında

Hemen hemen her sanayi şehrinde çokça kullanılan iş makinelerinden bir tanesi olan manlift, farklı amaçlar içinde tercih edilmektedir. Personel yükseltici olarak da tanımlanan aracın kullanımı sadece işlem gerektiren bölgelerde olmamaktadır. Basit boyama işlemlerinde veya onarım işlemlerinde de manlift araçlar kullanılmaktadır. Belediyelerin birçok kurumunda da kullanımı görülebilir. Özel sektörde faaliyet gösteren küçük işletmelerin birçoğu da manlift araç ihtiyacına sahiptir. Ancak almak yerine kiralama formülü çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Kiralık manlift alımları hem maliyet açısından hem de kullanım açısından daha avantajlı olmakla birlikte dikkatli olunması da yine de önemlidir. Çünkü kaliteli ve sağlam manlift alımı her geçen gün zorlaşmaktadır.

Türkiye Genelinde Fatih Vinç A.Ş. Kiralık Manlift Hizmetleri

Haulotte Manliftler

Herhangi bir amaç için kiralanan manliftlerin istenen özelliklere sahip olması çok önemlidir. 8 metre yükselebilen manliftlerin 10 metrelik bir bölge için kullanımı söz konusu olmamaktadır. Bunun için kullanım yapılacak alana uygun olmasına dikkat edilmelidir. Kiralık manlift alımında periyodik olarak bakımlara girmiş olduğuna da bakılmalıdır. Bunun yanı sıra birçok manlift aracında olan özelliklerinde tam olarak çalıştığından emin olunması da son derece faydalıdır. Başta güvenlik sistemleri olmak üzere makaslı platforma yapısı, genişliği, boyutları, uzunluğu ve hareket kabiliyeti gibi unsurların tam anlamıyla yeterli olmalıdır.

Manlift kiralanması sonrasında da birtakım gereklilikler sağlanmalıdır. Ehliyeti ve sertifikası olmayan kişilerin kullanması kesinlikle bir tehdittir. Bundan dolayı işveren tarafından böyle bir durumun oluşturulması yasalara da aykırıdır. Önemli oranlarda cezai yaptırımların olduğu da bilinmelidir. Bunun dışında manlift kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Kiralık manlift platform yüksekte olduğu zamanlarda kesinlikle yürütülmemelidir. İşlem öncesinde bölümü iyice yanaştırılarak istenen hizmet alındıktan sonra platformun aşağıya inmesi beklenmelidir. Manlift’in sepeti hareket ederken ikaz sesinin çalışması da bu açıdan önemlidir. Ayrıca operatörün manlift kullanımında son derece hassas olması gereklidir.

Hem zemine bakılarak sürülmeli hem de çevre kontrolü üst düzeyde sağlanmalıdır. Aracın çalışması halinde herhangi bir güç uygulanma işlemi yapılmamalıdır. Bu gibi durumlarda manlift aracının devrilme riski bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bu durumların bilinmesiyle çok daha güvenli şekilde işlemlerde bulunulması mümkün olmaktadır.

Haulotte Compact10N – Manlift Tanıtım Videosu

Fatih Vinç A.Ş. Platform, Forklift, Vinç Kiralama ve Teknik Servis Hizmetleri

Fatih Vinç A.Ş. olarak Türkiye’nin tüm bölgelerinde Manlift, Platform, Forklift Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri vermektedir. Kocaeli / Gebze Merkez olmak üzere İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Tekirdağ şubeleri ile geniş makina parkına sahiptir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, fiyat teklifi almak iletişim sayfasından iletişim bilgilerini alabilir yada iletişim formunu doldurarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Fatih Vinç A.Ş. İletişim Bilgileri ve Şubeler

TEL  : +90 (262) 600 00 34
GSM : +90 (531) 734 55 43