örümcek vinç

Örümcek Vinç

Örümcek Vinç nedir, Nerelerde ne iş yapar;

Ağır malzemeleri kaldırmakta kullanılan vinçler, kullanım alanlarına ve amaçlarına göre sınıflandırılabilirler. Basit kollu ve sabit vinçler en yaygın olarak kullanılanlar olmalarına karşın, son yıllarda daha gelişmiş ve kullanım alanları daha geniş vinçler de artmaya başlamıştır. Vinçlerin çalışma şekilleri oldukça basittir. Bunu genel anlamda ifade etmek gerekirse vinci oluşturan esas öğeler bunda ismi de verilen eğik, uzun bir kol, bu kolu taşıyan ve seren olarak da anılan kule veya direktir. Normal şartlarda bir nesneyi yukarı çıkarmak için kullanılan vinçlerin kollarına makara takılır.

Vincin alt kısmına da bir makara takılır ve araya bir halat bağlanır. Vincin kolları eşit kuvvetlere sahip oldukları için nesneyi yukarı çeken kolun bulunduğu noktadaki kuvvet yarıya düşmüştür. Bu şekilde de yük yukarıya kolayca kaldırılır. Ayrıca vinçler, nesneleri bir yerden başka bir yere taşıma becerisine de sahip olmaları ile çok kullanışlıdır.

Ancak gövde ağırlıkları fazla olduğu için ve hantal bir görünüme sahip olduklarından dolayı her sahada kullanılabilmeleri mümkün olmamaktadır. Özellikle de inşaat alanlarında binanın iç kısımlarına sokulmaları mümkün değildir. İşte bu noktada en çok kullanılan vinç türü örümcek vinç olarak ta adlandırılan mini vinçlerdir. Bunlar sağlam yapılarının aksine hafif bir ağırlığa sahiptirler. Dolayısıyla bulundukları mekanın zeminine zarar verecek derecede yükleri olmaz. Bu nedenle de inşaat sektöründe sıkça karşılaşılan bir araçtır.

Örümcek Vinç

Vinçler alanında tecrübeli operatörler tarafından kullanılmalıdır. Aracı henüz iyi tanımayan ve yapılan manevraların ne kadar isabetli olabileceği konusunda net bir fikri olmayan kişiler hem araca zarar verebilirler hem de iş sahasında istenmeyen bir takım durumlar oluşmasına yol açabilirler. Vinçlerin kullanımı profesyonellik istese de örümcek vinç kullanımı kısmen daha kolaydır.

Çünkü bu araçların hareket kabiliyetleri çok gelişmiştir. Üstelik zemine iyi tutunurlar ve bu sayede kayma yaşanması olasılığı en aza iner. Zemine paletler yardımı ile tutunmalarının gerçek amacı da budur. Örümcek vinçlerin bu ismi almalarının başlıca sebebi gövdeye monteli ayaklarının var oluşudur. Bu da aracın tıpkı bir örümceği andırmasını sağlamaktadır. İşte bu yüzden günümüzde herkes mini vinç yerine örümcek ismini kullanmayı tercih etmektedirler.

Örümcek Vinç Yakıt Tüketimi ve Modelleri Hakkında

Vinçler normalde yakıt ile çalışmasına karşın, mini vinçlerin bir çoğu akülü olarak ta üretilmekte ve iş görebilmektedirler. Bu araçlar özellikle farklı ve gitmesi zor sahalarda çalıştıklarında yakıt takviyesi zor olacağı için akülü örümcek vinç çeşitleri büyük kolaylık sağlamaktadır. Piyasada farklı modellerinin kolayca satın alınabileceği vinçler aynı zamanda uygun fiyatlarla kiralanabilmektedirler. Ancak aracın kusursuz çalışabilmesi için bakımlarının periyodik olarak yapılması gerekmektedir.

Örümcek Vinç Tanıtım Video

Fatih Vinç A.Ş. Platform, Forklift, Vinç Kiralama ve Teknik Servis Hizmetleri

Fatih Vinç A.Ş. olarak Türkiye’nin tüm bölgelerinde Manlift, Platform, Forklift Kiralama, Teknik Servis ve Satış hizmetleri vermektedir. Kocaeli / Gebze Merkez olmak üzere İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Tekirdağ şubeleri ile geniş makina parkına sahiptir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir, fiyat teklifi almak iletişim sayfasından iletişim bilgilerini alabilir yada iletişim formunu doldurarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Fatih Vinç A.Ş. İletişim Bilgileri ve Şubeler

TEL  : +90 (262) 600 00 34
GSM : +90 (531) 734 55 43

Örümcek Vinç Kiralama Gebze

Örümcek Vinç Kiralama Gebze; Vinçlerimiz tüm işletmelerin üretim yapan fabrikaların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik makaslı çalışabilen 15 metreye kadar yükselecek platforma sahip ürünlerdir. Akü sistemi oldukça güçlü olan örümcek vinç kiralama Gebze hizmet aldığınızda memnun olacağınız sistemi size sağlayan makas sistemli çalışan tüm ürünlerimizde 350 kg ağırlıklarına kadar tonaj farkını yaşatacağız. Ayrıca vinçlerde kaplama sistemi sabitleme sistemi oldukça güçlü olmakla beraber içerisinde kalan cephane bölümleri gizleme raf sistemi oldukça güçlü şekilde optimize edilmiştir. Renk seçenekleri fazla olan her alanda uygun olan kaliteli sorunsuz çalışan sepetli ve sepetsiz çalışan vinçler hizmetinizde olmaktadır.

Vinç kiraladığınızda sizlere ücretsiz koruma kaskını hediye ederek bu kaçınılmaz fırsatı yaratıyoruz. Vinçlerde çapraz açılır modüller kullanışlı çelik düzeni yük kaldırma kapasitesi tekerlek gücü kaldırma kapasitesi oldukça önemli olmaktadır. Çift girişli köprülü düzenekleri olan örümcek vinç kiralama Gebze mangalları sağlam yapıda organize edilen sabitleme sistemi oldukça kolay olan ürünler sizlerin hizmetindedir. Lastikleri paletlere sistemi şantiyeler için özel çözümler en üst uzunları buluna yüksekliklere çıkma özellikle gibi detaylarda olan ürünler sizleri beklemektedir.

Örümcek Vinç Kiralama Gebze

Kule mobil sabit gibi seçenekleri olan demir işlerinde ticaret yapan kurum ve kuruluşlarda inşaat çelik yapı konstrüksiyonlarında, yapı işlerinde kullanılacak olan pergel sistemli hareket eden çok yönlü vinçler sizleri beklemektedir. Belirli düzlem içinde düzgün çalışan kurtarıcı olan dizel motorla çalışan taşıyıcı özelliği oldukça fazla olan piyon dişleri kuvvetli pistonları kaliteli olan örümcek vinç kiralama Gebze kapasiteleri oldukça güçlü olan ürünler kullanışına sunulmaktadır. Zemine batan tüm makinelerde aktif kullanıcı olmasını sağlayan yüksek kapasiteli dönüşleri oldukça güçlü olan kendi başlarına sabit kalan çok çeşitli olan ürünlerdir. Ağır olan yüklerin yatayda ya da dikeyde durmasını sağlayan 50 ya da 60 km hızla dengeleme sisteminde çalışan paletli lastik tekerlekleri olan vinçler tüm şantiyeler için özel çözümler sunmaktadır. Gezer vinçlerimizde ise kompakt tasarımların olması binalarda yüklü detayları ağırlıkları fazla olan malzemeleri kaldırmaya yarayan fabrikalar için özel çözümleri sunar. Sabit metallerden icra edilen her tipe uygun ideal modelleri kullanışına sunmaktayız.

Örümcek Vinç Kiralama hizmetleri hakkında daha fazla bilgi ve fiyat bilgisi almak için bizim ile iletişime geçebilirsiniz…