Kiralık Manlift Bursa

MANLİFT HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN KULLANIM ŞARTLARI

Farklı amaçlar ile kullanılmasından dolayı hemen hemen bütün iş kollarında kullanımı bulunan iş makinelerinden olan manlift araçların sahip oldukları kriterler önem derecesini belirlemektedir. Ortaya koyduğu işlemi gerçekleştirebilmesi bu özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle kiralanmadan önce yapılacak işe uygun özelliklere sahip olup olmadığına bakılması büyük önem taşımaktadır. Kiralık manlift Bursa organize sanayi bölgesindeki fabrikalarda da kullanımı mümkündür. Hem akülü motora sahip manlift araçlar hem de dizel motorlu araçlar kullanılmaktadır. düz zeminlerde kullanımı çok daha iyi performans vermesi bakımından önerilirse de dizel motorlu araçlar şantiye şartlarında da kullanılmaktadır.

Kiralık Manlift Bursa ve Teknik Servis Hizmetleri

Manlift araç seçiminde kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Çok daha makul fiyatlarda olan manliftlerin arızalı ya da bakımsız olabileceği de unutulmamalıdır. Bunun için kiralık manlift Bursa gibi şehirlerde alınırken kontrolden geçirilmelidir. Teknik ve fonksiyonel bakımlarda herhangi bir sorunun çıkmaması durumunda kiralanması çok daha iyi olmaktadır. Küçük ve orta ölçekli firmalar için çok daha ekonomik olan kiralama formülü, farklı amaçlar içinde kullanılmaktadır. Sadece sanayi sektöründe değil, temizlik şirketleri tarafından da manlift araçlar sıklıkla kullanılmaktadır.

8 metre ile 22 metre arasında yükselebilme özelliğine sahip olan manlift araçlarının platformları ise 1 ile 1,5 metre arasında bir genişliğe sahiptir. Ürün yerleşimi için kullanılması durumunda bu platformun geniş olması gerekmektedir. Bunun dışında kiralık manlift Bursa büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından da kullanılmaktadır. Elektrik işlemleri dışında afiş asma işlemlerinde de yine manlift araçlar tercih edilmektedir. Kullanımı ise yönetmelikle belirtilen şartlara bağlı kalınarak uygulanmaktadır. Öncelikle ehliyetsiz kişiler tarafından kullanılması durumunda riskli olmasının dışında cezai yaptırımlara da sahiptir. Sorumluluk sahibi firma tarafından ödenmesi gereken bu cezanın artabilmesi de mümkündür. Kullanımın son derece zor olmasının yanı sıra dikkat gerektirmesi de yapılacak hata sayısını arttırmaktadır. Özellikle dar alanlarda veya kalabalık bölgelerde kullanımında çok kontrollü olunmalıdır. Ölümlü kazaların ortaya çıkması dahi mümkün olduğundan güvenlik önlemlerine dairde her türlü işlevin tam olarak çalıştığından emin olunmadan çalıştırılmamalıdır. Manlift araçlarının güvenlik kilitleri başta olmak üzere ikaz sesleri, fren ayarları kontrol edilmelidir. İşlem sırasında hareket ettirilmemesi de gereklidir.

Fatih Vinç – Manlift, Platform, Forklift Kiralama Hizmetleri

Fatih Vinç A.Ş. olarak Bursa ve çevre bölgelerinde Platform, Manlift, Forklift, Vinç Kiralama, Teknik Servis ve Satış Hizmetleri vermekteyiz. Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için ürünler sayfasını ziyaret edebilirsiniz yada fiyat teklifi almak için iletişim sayfasından gerekli bilgilere ulaşabilir ve form doldurarak da iletişime geçebilirsiniz.

Fatih Vinç A.Ş. – Bursa Şube İletişim Bilgileri

ADRES :

Yeni Yalova Yolu No: 279
Osmangazi / BURSA

TEL  :+90 (224) 254 83 57
FAKS:+90 (224) 254 84 36
GSM : +90 (534) 359 35 72

Bursa Manlift

Akülü ve dizel motor seçenekleri bulunan manlift araçları ile her türlü ürün taşıması yapılmaktadır. Hareketli iskele olarak kullanılan bu araçların birçok çeşidi vardır. manlift ihtiyacı olan firmaların ilk olarak iyi bir araştırma yapması gerekmektedir. Çünkü birçok farklı türde ve özellikte araç vardır. Kullanılacak mekânın özelliklerinin yanında taşınacak ürünün boyutu, genişliği, ağırlığı belirlenmelidir. Kısa ürünler için 1 metre genişliği olan platformlu manlift yeterli olacaktır. Ancak daha uzun olması durumunda platformu 1.5 metre olan manlift kullanılmalıdır. 8 metreden 22 metreye kadar yükselebilen manlift araçlarında da uygun olanı seçilmelidir. Bursa manlift araçların satışı noktasında gayet iyi bir piyasaya sahiptir. Ancak bununla birlikte güvenilir olmayan araçlarında satılabildiği gerçeğini unutmamak gerekir.

Bursa Manlift

Bursa manlift alımı için en uygun yerlerden biridir diyebiliriz. Firmamızdan alınan manlift araçlarının güven ve kalite kontrolünden geçtikleri bilinmelidir. Ayrıca periyodik bakım ve yenilenme işlemleri de düzenli olarak yapılmaktadır. Herhangi bir arıza halinde uzman ekiplerimizde bulunmaktadır. Bunlarla beraber bozulan parçaların değiştirilmesi de hemen yapılmaktadır. Aracın kullanım durumuna da dikkat edilmelidir. Donanımlı olmayan operatörler tarafından kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Kullanımı oldukça zor olan bu tür araçların yanlış kullanımdan dolayı çok büyük hasarlar verebileceği bilinmelidir. Araçların kullanımı sırasında da genişlik ve ağırlık gibi özellikleri itibariyle uyumlu olmayan ürünlerin taşıması yapılmamalıdır. Bazı durumlarda görülen bu yanlış uygulama çok daha büyük yanlışlıkları da beraberinde getirmektedir.

Bursa manlift yedek parçalarının çok rahatlıkla bulunduğu bir şehirdir. Bunun dışında alınacak manlift araçları için dikkatli olmakta yarar olacaktır. Aracın her türlü aksamının düzgün çalıştığından emin olunmalıdır. Güvenlik panoları kontrol edilmelidir. Emniyet kemeri ve düğmeleri incelenmelidir. Ayrıca motorda bulunan parçalarının da kontrol edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Görüntü itibariyle herhangi bir sıkıntı yok gibi dursa da daha sonrasında bir aksaklık çıkabilmektedir. Manlift araç alımları hakkında bilgi ve görüş almak için iletişime geçilebilir. Her türlü soru ve görüş de sorulabilir. Ayrıca yapılacak iş ve şartlar hakkında bilgi verilmesi halinde en uygun manlift aracının hangisi olduğu hakkında da bilgi alınabilir.

Fatih Vinç – Manlift, Platform, Forklift Kiralama Hizmetleri

Fatih Vinç A.Ş. olarak Bursa ve çevre bölgelerinde Platform, Manlift, Forklift, Vinç Kiralama, Teknik Servis ve Satış Hizmetleri vermekteyiz. Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için ürünler sayfasını ziyaret edebilirsiniz yada fiyat teklifi almak için iletişim sayfasından gerekli bilgilere ulaşabilir ve form doldurarak da iletişime geçebilirsiniz.

Fatih Vinç A.Ş. – Bursa Şube İletişim Bilgileri

ADRES :

Yeni Yalova Yolu No: 279
Osmangazi / BURSA

TEL  :+90 (224) 254 83 57
FAKS:+90 (224) 254 84 36
GSM :+90 (534) 359 35 72